Znaleziono 0 artykułów
13.09.2019

Global Change Award: Twój pomysł może zmienić świat

13.09.2019
Fot. materiały prasowe

W ramach piątej edycji konkursu H&M Foundation szuka innowacyjnych pomysłów z zakresu zrównoważonej mody i projektowania. Nagrodą jest grant w wysokości miliona euro oraz roczny program akceleracyjny. Zgłoszenia można przesyłać do 16 października.

Nagrodą w konkursie jest grant w wysokości 1 miliona euro na rozwój wyróżnionej innowacji. Dla pięciu zwycięzców przygotowano również roczny program, odbywający się w Sztokholmu, Nowego Jorku i Hongkongu, który pozwoli wcielić ich pomysł w życie. Global Change Awards to dla innowatorów świetny sposób na wejście do branży mody i zmienienie jej od wewnątrz.

Zwycięzcy tegorocznej edycji ( Fot. materiały prasowe)

W tym roku szukamy innowacji, które ułatwią nam, jako konsumentom, bardziej zrównoważone działanie, pomysłów, które wykorzystują technologię, danych, które czynią przemysł modowy inteligentniejszym, oraz rozwiązań, które ułatwiają projektowanie zgodne z ideą obiegu zamkniętego – mówi Erik Bang, Lider ds. Innowacji, H&M Foundation.

Zwycięzcy tegorocznej edycji ( Fot. materiały prasowe)
Global Change Award ( Fot. materiały prasowe)

Global Change Awards zostało zainicjowane w 2015 roku przez H&M Foundation we współpracy z Accenture i KTH Royal Institute of Technology z myślą o zmianie, która musi się dokonać w modzie. Celem inicjatywy jest zmniejszenie jej wpływu na planetę oraz konieczność znalezienia nowych rozwiązań technologicznych i projektowych. W ramach dotychczasowych edycji konkursu spłynęło ponad 14 tysięcy zgłoszeń ze 180 krajów.

Panel Ekspertów ( Fot. materiały prasowe)

Swoje pomysły można zgłaszać do 16 października, a gala wręczenia nagród odbędzie się w kwietniu 2020 roku w Sztokholmie. Szczegółowe informacje o Global Change Award na stronie organizacji. 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij