Znaleziono 0 artykułów
29.11.2021

Gwiazdy i projektanci żegnają Virgila Abloha

29.11.2021
(Fot. Getty Images)

„Geniusz”, „wizjoner”, „człowiek renesansu”… Poruszeni projektanci i gwiazdy żegnają Virgila Abloha. Dyrektor artystyczny linii męskiej Louis Vuitton i założyciel streetwearowej marki Off-White zmarł 28 listopada w wyniku choroby nowotworowej. Miał 41 lat. 

Hailey Bieber 

„Virgil całkowicie zmienił mój sposób patrzenia na street style i modę. Nigdy nie będę w stanie w pełni wyrazić, jak bardzo jestem wdzięczna, że mogłam go poznać i z nim pracować. Zawsze czułam, że mi kibicował – i kiedy chodziłam w jego pokazach, i kiedy projektował moją suknię ślubną, i we wszystkich pozostałych wspaniałych momentach. Wnosił życie, charyzmę, miłość i radość do każdej sytuacji i każdego pomieszczenia, do którego wchodził. Był obdarzony twórczym umysłem i nigdy go nie zapomnę. Kochamy Cię, Virgil” – napisała modelka Hailey Bieber. 

Pharrell Williams

„Mam złamane serce. Virgil, byłeś miłym, hojnym, troskliwym i twórczym geniuszem. Twoja praca jako człowieka i jako istoty duchowej będzie wieczna” – pożegnał projektanta muzyk Pharrell Williams.

Kim Jones

„Tak smutno na wieść o odejściu drogiego Virgila, jednego z najmilszych ludzi, jakich można spotkać. Spędziliśmy wiele wspaniałych chwil, podróżując po świecie i przesiadując w hotelach, w których na podłodze pracowaliśmy, przeglądaliśmy japońskie magazyny, śmialiśmy się i dzieliliśmy się pomysłami…” – napisał projektant Kim Jones. 

Donatella Versace 

„Virgil, brak mi słów. Świat stracił wybitnego projektanta. Innowatora. Twórcę, który zapisał się na kartach historii. (…) Kocham, Donatella” – napisała projektantka Donatella Versace. 

Victoria Beckham 

„Prawdziwa inspiracja na tak wiele sposobów. Spoczywaj w spokoju, Virgil. Będziemy za Tobą bardzo tęsknić” – napisała projektantka Victoria Beckham. 

Kanye West 

Kilka godzin po tym, jak świat dowiedział się o śmierci Virgila Abloha, Kayne West zadedykował mu niedzielny występ swojego chóru Sunday Service. Podczas nabożeństwa wykonano wzruszającą wersję piosenki Adele „Easy on Me”, w której zmieniono słowa.

I know your love flows like a river / and I could wash myself in it forever / I know there is hope in these waters, but I can't bring myself to swim when I am drowning in my sin” („Wiem, że Twoja miłość płynie jak rzeka / I mógłbym się w niej obmyć na zawsze / Wiem, że w tych wodach jest nadzieja, ale nie mogę się zmusić do pływania, gdy tonę w grzechu”) – zaśpiewał chór, powtarzając w refrenie: „Go easy on me, father / I am still your child / And I need the chance to / Feel your love around” („Potraktuj mnie łagodnie / Wciąż jestem twoim dzieckiem / Potrzebuję szansy / By poczuć wokół siebie twoją miłość”).

Występ był transmitowany na stronie Donda Live. „Dla uczczenia pamięci Virgila Abloha, dyrektora kreatywnego marki Donda” – napisał Kayne West po ceremonii.

Gigi Hadid 

„Mam złamane serce po stracie mojego przyjaciela i przyjaciela świata, Virgila Abloha. Jego dobroć i energiczna hojność zostawały ze wszystkimi, których spotkał. Sprawiał, że każdy czuł się zauważony i wyjątkowy. (…) Widzę go teraz jak naszą Myszkę Mickey... Na zawsze z nami, na zawsze uwielbiany, na zawsze magiczny, na zawsze wzbudzający radość swoim poczuciem humoru. Jestem pewna, że tak chciał być zapamiętany. Nigdy nie będzie tak samo bez niego” - napisała modelka Gigi Hadid. 

Bella Hadid 

„Był ważny dla wszystkich. Sprawiał, że każda osoba, z którą się zetknął, czuła się wyjątkowa. Nawet kiedy było smutno, on wnosił śmiech, kolory i piękno. Sposób, w jaki wywierał pozytywny wpływ na wszystko, czego dotknął, sprawia, że jest aniołem na ziemi. Zawsze dążył do rozwoju świata i kultury. Miał wojowniczą duszę. Nie mogę w to uwierzyć. 

Przełamałeś granice i uczyniłeś wszystko swoim. Dzieliłeś się miłością bezgranicznie. (…) Kocham Cię na zawsze” – pożegnała projektanta modelka Bella Hadid. 

Alessandro Michele 

„Niech Twoja dobroć rozświetla świat aniołów” – napisał dyrektor kreatywny domu mody Gucci Alessandro Michele.

Anthony Vaccarello

„Spoczywaj w spokoju” – pożegnał Abloha Anthony Vaccarello, dyrektor kreatywny Yves Saint Laurent. 

Nick Knight

„Jest mi niewypowiedzianie smutno na wieść o odejściu Virgila Abloha. (…) Był wspaniałym człowiekiem. Będzie nam go bardzo brakowało” – napisał fotograf mody Nick Knight. 

Maria Grazia

„Był genialnym projektantem, który utorował drogę wielu młodym twórcom” - napisała Maria Grazia, dyrektorka kreatywna domu mody Dior. 

Katie Grand 

„Virgil Abloh wierzył nie tylko w siebie, lecz także w ludzi, których zapraszał do swojego życia. Różnorodność, reprezentacja, inkluzja, artystyczny rozłam – były dla niego najważniejszymi wartościami. Virgil chciał być inspiracją i genialnie mu się to udało. (…) Virgil był definicją człowieka renesansu. Wzmocnił i chronił mnie i wielu innych, kiedy mogliśmy czuć się niewidzialni. Zawsze będę podziwiać i uczyć się od niego szczerej miłości do procesu twórczego” – wspominała Abloha brytyjska dziennikarka Katie Grand. 

Marc Jacobs

„Spoczywaj w pokoju i w mocy, drogi Virgilu. Odszedłeś o wiele za wcześnie. Dziękuję za wszystko, co nam dałeś” – napisał projektant Marc Jacobs.

Dom mody Gucci

„Chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze kondolencje bliskim Virgila Abloha, który był dla nas wszystkich ogromną inspiracją zarówno jako projektant, jak i człowiek. Będzie nam go bardzo brakowało. Jego artystyczna wizja będzie żyła dalej dzięki szlakom, które przecierał przez całą swoją karierę” – napisał na Instagramie dom mody Gucci. 

Kaia Gerber

„W świecie, w którym uśmiech jest zbyt rzadki, a dobroć jeszcze rzadsza – byłeś Ty, ze swoim śmiechem i optymizmem. (…) Dostrzegałeś ludzi, a poprzez swoją sztukę dawałeś im odwagę, by byli sobą. Dziękuję za wszystko, czego mnie nauczyłeś. Zmieniłeś świat” – napisała modelka Kaia Gerber. 

Dom mody Jimmy Choo 

„Pragniemy złożyć najserdeczniejsze kondolencje rodzinie i bliskim Virgila Abloha. Jego talent inspirował wszystkich, którzy go spotkali, jego kreatywność rozpalała nieskończoną wyobraźnię. Obdarzony piękną duszą i twórczym geniuszem. Jego wizja będzie inspirować kolejne pokolenia. Będzie nam go bardzo brakowało, a nasze myśli są z jego ukochaną rodziną” – pożegnał projektanta dom mody Jimmy Choo.

Kendall Jenner

„Jeśli miałeś przywilej znać Virgila, byłeś jednym ze szczęśliwców. Był najmilszą, najbardziej pozytywną, skromną, radosną i pełną światła osobą, jaką kiedykolwiek poznałam. Sprawiał, że czułeś się wyjątkowo. Jego szczery uśmiech rozgrzewał serce. Jego walka z chorobą, o której nie mówił, doskonale pokazuje, jakim był człowiekiem – nigdy nie chciał, by ktokolwiek się o niego martwił. (…) V nauczył mnie i innych czegoś ważnego. Chociaż wiedział, że ma niewiele czasu, był pogodny, życzliwy i pełen miłości. Wszyscy potrzebujemy odrobiny Virgila w sobie” – napisała modelka Kendall Jenner. 

Cara Delevingne

„Jestem w szoku. Mam złamane serce. Ten człowiek zrobił tak wiele dla innych. (…) Nigdy nie zostaniesz zapomniany i nadal będziesz nas inspirował” – napisała modelka Cara Delevingne. 

Winnie Harlow 

„Żegnamy ikonę i wizjonera, który posuwał kulturę do przodu, otwierał drzwi i przełamywał bariery, który sprawił, że następne pokolenie twórców poczuło, że wszystko jest możliwe” – napisała modelka Winnie Harlow. 

Kris Jenner

„Jestem zdruzgotana wiadomością o odejściu naszego drogiego przyjaciela Virgila Abloha. Wysyłam całą moją miłość i modlitwy do jego pięknej rodziny. Virgil, jesteś aniołem i kochamy Cię…” – napisała celebrytka Kris Jenner. 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij