Znaleziono 0 artykułów
04.07.2019

Nowy zwiastun „Małej Syrenki” z Halle Bailey

04.07.2019
Fot. Getty Images

Aktorka i piosenkarka, której karierę wspiera sama Beyoncé, wcieli się w rolę syrenki w filmowej wersji disneyowskiej animacji z 1989 roku. Do sieci trafił oficjalny zwiastun produkcji.

Od pewnego czasu Disney intensywnie pracuje nad nowymi wersjami swoich klasycznych bajek. Po „Pięknej i Bestii”, „Aladynie” i „Królu Lwie” przyszedł czas na „Małą Syrenkę”. Główną rolę otrzymała Halle Bailey, członkini siostrzanego duetu Chloe X Halle. Talent dziewczyn, które zadebiutowały w 2016 roku coverem „Pretty Hurts”, doceniła sama Beyoncé

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Halle (@hallebailey)

Halle ma również doświadczenie aktorskie. U boku Yary Shahidi i swojej siostry gra Sky Forster w serialu „Grown-ish”. Jak widać, utalentowana dwudziestojednolatka ma predyspozycje do roli musicalowej księżniczki z podwodnego królestwa.

Po kontrowersjach wokół wyboru Bailey do roli Arielki i rasistowskich komentarzach pod adresem aktorki, produkcja była objęta ścisłą tajemnicą. Podejrzewano nawet, że film został wstrzymany. W połowie lipca 2019 roku jednak Bailey udostępniła zdjęcie z ostatniego dnia na planie. "Wzięłam udział w castingu do tej roli, gdy miałam 18 lat, niedługo po moich 19 urodzinach weszłam na plan, a teraz, mając 21 lat, skończyłam film" – napisała na Instagramie. "To było najtrudniejsze i najwspanialsze doświadczenie w moim życiu. Schodząc z planu czuję się silniejsza niż kiedykolwiek" dodała. 

Fot. Getty Images

Historia młodej syrenki, oddającej swój wyjątkowy głos, by stać się człowiekiem i odnaleźć księcia Eryka, w którym się zakochała, zostanie opowiedziana na nowo w filmowej wersji. Za remake klasycznej bajki z 1989 roku odpowiada Rob Marshall, reżyser „Chicago” z Renée Zellweger i Catherine Zeta-Jones, a muzykę skomponuje Alan Menken, który stworzył ścieżkę dźwiękową do oryginalnej animacji. 

W produkcje zaangażowani są również również Awkwafina, Daveed Digs i Jacob Tremblay, którzy użyczą głosów wiernym przyjaciołom Arielki. W rolę demonicznej wiedźmy wcieliła się Melissa McCarthy. Księcia Eryka zagra Jonah Hauer-King, a króla Trytona, ojca Arielki – Javier Bardem.

Film wejdzie do kin w USA 26 maja 2023 roku. Tymczasem w sieci pojawił się oficjalny zwiastun "Małej syrenki".

 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij