Znaleziono 0 artykułów
30.04.2022

Ib Kamara nowym dyrektorem kreatywnym Off-White

30.04.2022
Ib Kamara / Fot. Getty Images

Ceniony stylista i redaktor naczelny portalu Dazed Digital stanie na czele popularnej streetwearowej marki założonej przez Virgila Abloha.

Gdy w wieku zaledwie 41 lat zmarł Virgil Abloh, mówiono, że dobiegła końca pewna epoka. Projektant, artysta i dyrektor artystyczny męskiej linii Louis Vuitton na zawsze zmienił oblicze współczesnej mody. Po części za sprawą streetwearowej marki Off-White, która udowodniła, że podział na high fashion i modę uliczną to przeszłość. Imponujący dorobek, który pozostawił po sobie Abloh, sprawił, że od miesięcy spekulowano, kto byłby w stanie kontynuować jego pracę. Wygląda na to, że w końcu udało się znaleźć godnego następcę projektanta.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Off-White™ (@off____white)

Jest nim Ib Kamara, ceniony stylista, redaktor naczelny portalu Dazed Digital i bliski przyjaciel Abloha. Poznali się, jak to zwykle bywa, za pośrednictwem Instagrama. Od tego czasu pozostawali w stałym kontakcie, dyskutując o przyszłości i możliwościach mody oraz współpracując przy pokazach i sesjach. „Virgil zawsze będzie z nami. Jego niezwykły talent zmienił świat i każdego, kogo spotkał na swojej drodze. Cierpliwy, uważny i kreatywny – w innych widział to, co najlepsze. To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę kontynuować jego pracę. Razem z zespołem Off-White dopiszemy historię, którą zaczął Virgil”, napisał Kamara w oświadczeniu.

Kamara najpewniej zadebiutuje w nowej roli podczas tygodni mody na sezon wiosna-lato 2023.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij