Znaleziono 0 artykułów
27.05.2024
Artykuł partnerski

Dlaczego Apple Watch Ultra 2 to idealny smartwatch dla golfistów?

27.05.2024
Fot. Apple

Golf to sport wymagający precyzji, strategii i zaangażowania. Zawodnikom, którzy chcą w pełni wykorzystać swój potencjał, poleca się korzystanie ze wsparcia technologii. Apple Watch Ultra 2 oferuje szereg funkcji, które czynią zeń doskonałego towarzysza wizyt na polu golfowym.

Apple Watch Ultra 2 jest najbardziej wytrzymałym zegarkiem spośród wszystkich produktów marki Apple. O jego wyjątkowości świadczy m.in. dostępność modeli neutralnych węglowo, które przybliżają Apple do osiągnięcia celów środowiskowych wyznaczonych na 2030 rok. 

Technologicznie zaawansowany i praktyczny

Apple Watch Ultra 2 został wyposażony w największy i najjaśniejszy wyświetlacz w historii Apple Watch, swobodnie mieszczący wszystkie niezbędne informacje – również te dotyczące aktywności fizycznej. Niegasnący wyświetlacz Retina o jasności szczytowej 3000 nitów napędzany jest nowym układem SiP 9. Ultra 2 pozostaje więc niezwykle czytelny zarówno w ostrym świetle słonecznym, jak i w ciemności. 

Wykonana z tytanu 49-milimetrowa koperta jest zarówno lekka, jak i niezwykle trwała. Uniesione krawędzie chronią z kolei brzegi szkła szafirowego przed ewentualnymi uszkodzeniami, czyniąc Apple Watch Ultra 2 idealnym kompanem sportowców. 

Korzystać z urządzenia można bez przerwy nawet do 36 godzin. Bateria wystarczy również na 12 godzin treningu na świeżym powietrzu z użyciem GPS, np. na polu golfowym. Sam GPS jest zaś najlepszym ze wszystkich zegarków Apple Watch.

Smartwatch idealny dla golfistów

Apple Watch Ultra 2 to wszechstronne urządzenie, z którego możliwości korzystać mogą również golfiści. Pozwala nie tylko pozostawać w kontakcie ze światem, lecz także żyć zdrowo i aktywnie. Dysponując zaś dostępem do golfowych aplikacji, oferuje narzędzia, informacje i analizy, które mogą realnie wpływać na poprawę gry.

Najnowszy smartwatch marki Apple pomaga golfistom śledzić aktywność przez cały dzień, a w aplikacji Trening monitoruje liczbę kalorii spalonych podczas jednej rundy gry. Niezależnie od poziomu zaawansowania w grze w golfa, za sprawą dostępnego w Ultra 2 zautomatyzowanego systemu zbierania danych, po zakończeniu rundy na sparowanym z zegarkiem iPhonie można zapoznać się z podsumowaniem gry oraz zaawansowanymi analizami statystycznymi. Tak, by po wyciągnięciu odpowiednich wniosków nieustannie się doskonalić.

Za sprawą wprowadzonego w systemie watchOS 10 API do mierzenia ruchu o wysokiej częstotliwości Apple Watch Ultra 2 wykorzystuje też najnowszy akcelerometr i żyroskop do rozpoznawania gwałtownych zmian w prędkości i przyspieszeniu. Rozwiązanie to pomocne jest m.in. dla osób korzystających z dedykowanych golfistom aplikacji.

Fot. Apple

Golfshot i nie tylko

Jedną z aplikacji przeznaczonych dla golfistów jest Golfshot. W jaki sposób korzysta z API? Za sprawą nowej funkcji Swing ID On-Range, która z pomocą API rozpoznaje uderzenia kija w piłkę. Czujniki Apple Watch Ultra 2 są bowiem w stanie przeanalizować wykonywany kijem zamach od jego początku do samego końca. 

Aplikacja Golfshot zachwyca również innymi funkcjami: monitorowaniem odległości za pomocą GPS, śledzeniem wyników, Auto Shot Tracking czy Auto Strokes Gained. Z jej pomocą można śledzić w czasie rzeczywistym każde z uderzeń, wraz z odległością od greenu, przeszkód i celów. A to wszystko na ponad 46 000 pól golfowych na całym świecie. 

Golfshot to jednak tylko jedna z wielu zewnętrznych aplikacji golfowych dostępnych na Apple Watch Ultra 2. Arccos to oficjalna aplikacja ligi PGA TOUR, która pozwala śledzić uderzenia i dostarcza dokładnych informacji o odległości w czasie rzeczywistym. Podpowiada też, jaki kij wybrać, oraz umożliwia oznaczenia dołka bezpośrednio z poziomu zegarka. Aplikacja GolfLogix pozwala z kolei sprawdzić na nadgarstku układ dołków, udostępnia widoki greenu z kolorowymi mapami ciepła i udziela podpowiedzi w postaci wyświetlających się na tarczy strzałek ułatwiających wykonanie dobrego uderzenia. Z pomocą TheGrint na urządzeniach Apple można z kolei śledzić wyniki, dane statystyczne i długości uderzeń oraz korzystać z bezpłatnego narzędzia GPS dla golfistów. Aplikacja Hole19 pozwala za jednym spojrzeniem na zegarek uzyskać takie informacje, jak odległości, mapy, wyniki czy szczegóły uderzeń. Z 18Birdies Golf GPS Tracker można z kolei bezpośrednio na Apple Watch planować uderzenia, sprawdzać odległość oraz monitorować wyniki i dane statystyczne.

Pozwól sobie być lepszym

Apple Watch Ultra 2 to nie tylko nowoczesny gadżet, lecz także wszechstronne narzędzie, które pomaga osiągać coraz lepsze wyniki i czerpać jeszcze większą radość z gry. Dzięki zaawansowanym technologiom, dostępności innowacyjnych aplikacji i wytrzymałemu designowi najnowszy zegarek Apple jest idealnym kandydatem na niezastąpionego kompana każdego golfisty.

Urszula Zwiefka
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Dlaczego Apple Watch Ultra 2 to idealny smartwatch dla golfistów?
Proszę czekać..
Zamknij