Znaleziono 0 artykułów
31.03.2022

„Infinite Storm” Małgorzaty Szumowskiej hitem w Stanach Zjednoczonych

31.03.2022
Naomi Watts i Małgorzata Szumowska (Fot. Getty Images)

26 marca w Nowym Jorku premierę miał najnowszy film anglojęzyczny Małgorzaty Szumowskiej „Infinite Storm”. Zaledwie kilka dni od debiutu na ekranach kin w Stanach Zjednoczonych, film może pochwalić się ogromnym sukcesem. Zajmuje dziesiąte miejsce w amerykańskim box offisie i zbiera pozytywne recenzje najważniejszych zagranicznych mediów.

„Infinite Storm” to film, który opiera się na prawdziwej historii opisanej w artykule Ty Gagne „High Places: Footprints in the Snow Lead to an Emotional Rescue”. To historia samotnej wspinaczki na Górę Waszyngtona w USA, podczas której główna bohaterka – pielęgniarka i przewodniczka górska, Pam Bales – musi zmierzyć się z burzą śnieżną. Ryzykując własne życie pomaga obcej osobie spotkanej na szlaku. W roli Pam Bales występuję nominowana do Oscara Naomi Watts.

Współfinansowany przez PISF film Małgorzaty Szumowskiej debiutując w TOP 10 amerykańskiego box office’u znalazł się tuż za takimi produkcjami jak „Batman” czy „Zaginione miasto”. Wyświetlany jest w ponad 1500 kinach w Stanach Zjednoczonych, a po paru dniach dochód ze sprzedaży biletów wynosi blisko 800 tysięcy dolarów. Do tej pory, żaden film polskiego twórcy nie odniósł tak ogromnego sukcesu w USA.

Niezależna i niskobudżetowa produkcja spotkała się z przychylnymi recenzjami zagranicznych mediów. Na temat najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej wypowiedziały się prestiżowe amerykańskie tytuły takie jak „Variety”, „LA Times”, „New York Times”, „The Wrap” czy „Boston Herald”. „To odważny i zapadający w pamięć obraz traumy, współczucia i nieprawdopodobnej siły. Szumowska sprawnie tworzy przejmujące kino akcji, a wysmakowane zdjęcia Michała Englerta (współreżysera) potęgują emocje” - napisał Gary Goldstein, krytyk „Los Angeles Times”. 

W międzynarodowej produkcji wzięła udział polska ekipa, m.in. Michał Englert (zdjęcia), Marcin Jachyra (dźwięk), Katarzyna Lewińska (kostiumy), Agata Cierniak i Jarosław Kamińsk (montaż).

„Infinite Storm” na ekranach polskich kin zobaczymy już 27 maja.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij