Znaleziono 0 artykułów
18.03.2020

Jak gwiazdy wspierają walkę z koronawirusem?

18.03.2020
Blake Lively i Ryan Reynolds zaangażowali się w walkę z koronawirusem (Fot. Mike Coppola/Getty Images)

Justin Bieber, Blake Lively, Justin Timberlake, Lady Gaga i wiele innych znanych osób przekazało znaczące sumy na rzecz walki z wirusem oraz wyraziło swoje wsparcie dla dotkniętych pandemią. 

Od wybuchu epidemii w chińskim Wuhanie w grudniu odnotowano już blisko 200 tysięcy przypadków zachorowań na Covid-19 w ponad 110 krajach na całym świecie. Wśród chorych znalazło się wiele osób publicznych, w tym Tom Hanks i jego żona Rita, Idris Elba i Sophie Grégoire Trudeau, żona premiera Kanady, Justina Trudeau. Z powodu pandemii zamknięto muzea, kina i teatry, wstrzymano produkcję wielu filmów i seriali, a także odwołano lub przełożono takie wydarzenia jak MET Gala i Coachella.

Miliony ludzi na całym świecie zaangażowało się w pomoc w walce z wirusem, przekazując produkty i dotacje na rzecz inicjatyw wspierających najbardziej zagrożonych i dotkniętych kryzysem, w tym personel medyczny, seniorów i uchodźców, wspierając produkcję i dystrybucję środków dezynfekujących i produktów pierwszej potrzeby. Do walki z pandemią przyłączyło się również wiele gwiazd.

Jedną z pierwszych gwiazd, które zaangażowały się w walkę z wirusem, był Justin Bieber. W lutym piosenkarz przekazał blisko 30 tysięcy dolarów na rzecz organizacji pozarządowych działających w miejscu wybuchu pandemii, czyli Chinach. – Oglądam wiadomości i nie wiem, jak poradziłbym sobie, gdyby moja żona, rodzina i przyjaciele zostaliby dotknięci przez tę chorobę – napisał wtedy na Instagramie. – Solidaryzuję się z Chinami i postanowiłem wesprzeć walkę z wirusem. Bez względu na to, czy chodzi o epidemię albo pożary w Australii musimy pamiętać, że tworzymy jedną społeczność i musimy się wspierać – dodał. 

Z tygodnia na tydzień w walkę z wirusem zaangażowały się kolejne gwiazdy. Blake Lively i Ryan Reynolds przekazali milion dolarów na rzecz organizacji Feeding America i Food Banks Canada zapewniającym posiłki najbardziej potrzebującym, w tym uczniom i studentom. Para zachęca również fanów do dbania o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne w czasie pandemii oraz wspieranie się wzajemnie w tak trudnym czasie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@feedingamerica @foodbankscanada ♥️

Post udostępniony przez Blake Lively (@blakelively)

Podobną pomoc zaoferowała Ciara i jej mąż, Russell Wilson. Para ufundowała milion posiłków dla organizacji Food Lifeline wspierające najbardziej potrzebujących w Stanach Zjednoczonych. – Działając razem, możemy dokonać realnej zmiany. Pamiętajmy, by nie tracić nadziei w tym trudnym czasie – napisała na Instagramie piosenkarka.

Chęć pomocy wyraziła również Lady Gaga. Piosenkarka zapowiedziała, że 20 proc. dochodu ze sprzedaży kosmetyków jej autorskiej marki Haus Laboratories zostanie przekazana na rzecz nowojorskich banków żywności. 

W pomoc zaangażował się także Justin Timberlake, który wspiera organizacje w  rodzinnym Memphis, dostarczające produkty pierwszej potrzeby wszystkim przebywającym na kwarantannie. Na swoim Instagram Stories gwiazdor zachęcał fanów do wsparcia lokalnych inicjatyw. 

Donatella Versace wraz z córką Allegrą przekazały 200 tysięcy euro na rzecz mediolańskich szpitali. Podobną inicjatywę wsparła Chiara Ferragni, która razem z mężem przekazała sto tysięcy euro. Blogerka postanowiła również zwrócić się do blisko 19 milionów obserwujących o pomoc. W przeciągu doby na portalu gofundme.com zebrano ponad trzy miliony euro, a suma ta ciągle rośnie. 

Wiele gwiazd wykorzystało też swoje platformy, by podzielić się z fanami wskazówkami, jak zapobiec zarażeniu i jak radzić sobie w tych niespokojnych czasach. Naomi Campbell przygotowała specjalne wideo, w którym pokazuje, jak najskuteczniej zabezpieczyć się przed wirusem. Jej śladem poszli, m.in. Arnold Schwarzenegger, który dzielił się swoimi sposobami na zajęcie głowy w czasie kwarantanny, Kim Kardashian West, Judi Dench i Hugh Jackman, którzy uczyli fanów myć ręce, a także książę Harry, prezentujący alternatywne sposoby na witanie się ze znajomymi. 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij