Znaleziono 0 artykułów
13.11.2020

Jane Austen uwspółcześniona

13.11.2020
Emma (Fot. materiały prasowe)

W telewizji The CW powstaje serialowa antologia „Modern Austen” inspirowana twórczością Jane Austen.

Po sukcesie tegorocznej „Emmy” w reżyserii Autumn de Wilde z Anyą Taylor-Joy w tytułowej roli, dla The CW powstaje sześcioodcinkowy serial „Modern Austen”, który na nowo przedstawi losy bohaterów powieści angielskiej pisarki. Scenarzystka Eleanor Burgess („Perry Mason”, HBO) zreinterpretuje najsłynniejsze dzieła Jane Austen, przekładając je na współczesne realia. Opowie o miłości, rozłące i nierówności. W każdym odcinku zobaczymy inną historią, serię otworzy „Duma i uprzedzenie”. Państwo Bennet z córkami nie mieszkają już w Netherfield, a w wietrznym San Francisco.

To kolejny program The CW inspirowany literaturą. W zeszłym roku sieć zadebiutowała z serialem „Nancy Drew”, stworzonym na podstawie ekranizowanego już wcześniej cyklu powieściowego dla młodzieży. Tym razem za produkcję będzie odpowiadać Warner Bros TV, a producentką wykonawczą mianowano Stephanie Allain (Homegrown Pictures).

Kto zagra pana Darcy'ego? Gdzie ucieknie Kitty? I czy są szanse, że konny powóz lady Catherine De Bourgh zostanie zastąpiony przez Lamborghini? Tego dowiemy się już niebawem.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij