Znaleziono 0 artykułów
29.06.2020

Jennifer Hudson zagra Arethę Franklin

29.06.2020
Jennifer Hudson jako Aretha Franklin w muzycznej biografii "Respect" (Fot. materiały prasowe)

Jennifer Hudson z „Dreamgirls” wcieli się w postać legendarnej Arethy Franklin. Premiera już w grudniu tego roku.

Film „Respect” opowie historię królowej soulu – od czasów dzieciństwa, kiedy śpiewała w kościelnym chórze ojca, aż po międzynarodową karierę. W główną rolę wcieli się Jennifer Hudson, która ma na koncie sukcesy zarówno aktorskie, jak i muzyczne. W 2008 roku otrzymała nagrodę Grammy za debiutancki album studyjny „Jennifer Hudson”. Za drugoplanową rolę Effie White w „Dreamgirls” nagrodzono ją Oscarem w 2006 roku. W zwiastunie nowego filmu Hudson śpiewa „Respect”. Nie zabrakło także sceny, w której wokalistka doprasza się o zwracanie się do niej „Miss Franklin”, a nie po imieniu.

 

Kogo jeszcze zobaczymy w produkcji?

W obsadzie znaleźli się także Forest Whitaker („Kamerdyner”), Marlon Wayans („Straszny film”), Audra McDonald („Sprawa idealna”), Tituss Burgess („Swatamy swoich szefów”), Marc Maron („Joker”), Kimberly Scott („K-PAX”), Saycon Sengbloh („Double Play”), Hailey Kilgore, Heather Headley, Skye Dakota Turner, Tate Donovan i Mary J. Blige.

Oscarowe scenarzystki

Za reżyserię odpowiada Liesl Tommy. W 2016 roku była pierwszą kobietą koloru, którą nominowano do nagrody Tony za najlepszą reżyserię sztuki dramatycznej „Eclipse”. Historię „Respect” stworzyły Callie Khouri (nagrodzona Oscarem za scenariusz do „Thelmy i Louise” w 1992 roku) oraz Tracey Scott Wilson. To jednak Wilson odpowiedziała za końcowy efekt scenariusza. Zwiastun filmu wypuszczono podczas rozdania nagród BET, gdzie Hudson zaśpiewała „Young, Gifted and Black” autorstwa Franklin. Premiera filmu już w grudniu tego roku.

Aretha Franklin w 1969 roku (Fot. Michael Ochs Archives, Getty Images)

Kim była królowa soulu?

Magazyn „Rolling Stone” uznał Franklin za „najwybitniejszą piosenkarkę wszech czasów”. Trafiła też na dziewiąte miejsce na liście stu najwybitniejszych artystów. Zdobyła łącznie aż osiemnaście nagród Grammy i była pierwszą kobietą przyjętą do prestiżowej Rock and Roll Hall of Fame. Utwór „Respect” znalazł się na piątym miejscu w rankingu „500 najwspanialszych piosenek wszech czasów” magazynu „Rolling Stone”, a jego tekst stał się hymnem wyzwolonych kobiet. Do jej najsłynniejszych utworów należą też „Young, Gifted and Black”, „Think” i „You Make Me Feel Like a Natural Woman”. W 2018 roku wokalistka zmarła na raka trzustki

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij