Znaleziono 0 artykułów
26.04.2022

Kate Middleton ponownie w kremowej sukience Alexandra McQueena

26.04.2022
Księżna Kate (Fot. Getty Images)

Kate Middleton po raz kolejny udowodniła, że chętnie sięga po stylizacje sprzed lat. Na nabożeństwo w Opactwie Westminsterskim, upamiętniające żołnierzy poległych w bitwie o Gallipoli, założyła kremową sukienkę Alexandra McQueena, którą nosiła już podczas ważnej uroczystości w 2015 roku.

Kate Middleton nie tylko doskonale zachowuje zasady etykiety, obowiązującej rodzinę królewską, ale i reguły ruchu less-waste. Księżna Cambridge podchodzi do mody w sposób zrównoważony i nie wyrzuca kreacji po jednym wyjściu. Stawia na klasykę i ponadczasowość, wybiera stylizacje, które posłużą jej przez długie lata.

Na stylizację sprzed lat, Kate postawiła również 25 kwietnia. Wraz z księciem Williamem uczestniczyła tego dnia w nabożeństwie, upamiętniającym żołnierzy poległych w czasie bitwy o Gallipoli. Na tę okazję założyła kremową rozpinaną sukienkę od Alexandra McQueena. A po raz pierwszy pojawiła się w niej siedem lat temu na chrzcie swojej córki księżniczki Charlotte. Stylizację uzupełniła perłowymi kolczykami, należącymi wcześniej do Lady Di, zamszowymi szpilkami Gianvito Rossi oraz eleganckim nakryciem głowy –toczkiem w formie szerokiej opaski, zaprojektowanym przez modystkę Jane Taylor.

 (Fot. Getty Images)

Książę William postawił na czarny garnitur, białą koszulę, krawat w granatowo-bordowe paski i skórzane oksfordy. Kate i William do swoich kreacji doczepili broszki z czerwonym makiem, który od 1921 roku symbolizuje upamiętnienie wojskowych poległych w czasie wojny.

Bitwa o Gallipoli rozpoczęła się 25 kwietnia 1915 roku i trwała do 9 stycznia 1916 roku. Stała się największą operacją desantową I wojny światowej, a jej celem było zdobycie Stambułu, przejęcie kontroli nad cieśninami tureckimi, odblokowanie drogi dostaw wojskowych do Rosji i wyeliminowanie z wojny Imperium Osmańskiego. Aby upamiętnić wszystkich Australijczyków i Nowozelandczyków, którzy stracili życie w czasie tych operacji wojskowych, ustanowiono święto państwowe Anzac Day, obchodzone w Australii i Nowej Zelandii.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij