Znaleziono 0 artykułów
25.07.2022

Kate Moss o procesie Johnny’ego Deppa, molestowaniu w modelingu i anoreksji

25.07.2022
Fot. Getty Images

Kate Moss rzadko udziela wywiadów. Modelka zdecydowała się jednak na rozmowę w programie „Desert Island Discs” BBC Radio 4, gdzie opowiedziała o procesie Johnnyego Deppa, sesjach topless i własnej agencji modelek. Publikujemy najciekawsze fragmenty.

O imprezowaniu: Nudy

W przeszłości Kate zażywała kokainę. Z powodu uzależnienia w 2005 roku największe domy mody zrywały z nią kontrakty, a Moss zyskała miano „najbardziej awanturniczej modelki w historii ostatnich lat”. Dziś gwiazda woli wypoczywać w otoczeniu natury, wcześnie kłaść się spać i medytować.  – Imprezy mnie nudzą. Utrata kontroli już mnie nie bawi – tłumaczy.

O procesie Deep vs. Heard: Znam Johnny’ego

Od kwietnia do czerwca tego roku, świat żył procesem Johnny’ego Deppa przeciwko Amber Heard. Gwiazdor „Piratów z Karaibów” pozwał byłą żonę o zniesławienie. W trakcie rozprawy sądowej, Amber zeznała, że Depp umyślnie zrzucił Kate Moss ze schodów. Modelka zaprzeczyła. Podczas procesu, występując w roli świadka powiedziała: – Byliśmy na wakacjach w Jamajce. Lało. Kiedy wychodziłam z pokoju, zsunęłam się ze schodów i zraniłam się w plecy. Krzyczałam, bardzo mnie bolało. Johnny od razy przybiegł, aby mi pomóc. Zaniósł mnie do mojego pokoju i opatrzył. W rozmowie z Radio 4 wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się zeznawać: – Znam prawdę o Johnnym. Wiem, że nigdy nie zrzucił mnie ze schodów. Musiałam o tym powiedzieć.

O pozowaniu topless: Byłam zbyt młoda

Kate Moss miała 15 lat, gdy jeden z fotografów kazał jej zdjąć biustonosz do zdjęcia. – Kiedy tylko ściągnęłam bieliznę, bardzo się zawstydziłam. Czułam, że coś jest nie tak. Szybko zabrałam swoje rzeczy i uciekłam. To bardzo wyostrzyło moje instynkty. Teraz potrafię rozpoznać niewłaściwą osobę na milę – powiedziała modelka.  Podobna sytuacja powtórzyła się jednak w 1992 roku, kiedy Moss wzięła udział w kampanii zdjęciowej Calvina Kleina. Pozowała wtedy u boku aktora, Marka Wahlberga. – Był typem macho, świat kręcił się wokół niego. Stając przy nim topless czułam się uprzedmiotowiona i przerażona. Myślę, że ekipa specjalnie wykorzystała moją młodość i niewinność.

O własnej agencji: Dbam o moje modelki

W 2016 roku modelka założyła agencję Kate Moss Agency (KMA), której klientami są, m.in. jej córka Lila Grace Moss oraz Rita Ora, Jordan Barrett, czy Esmé Creed-Miles. – Od początku mówiłam swojej córce, że nie musi robić niczego, czego nie chce. Jeśli nie czujesz się komfortowo, jeśli nie chcesz pozować, nie rób tego. Dbam o moje modelki. Upewniam się, że zawsze są z agentami na sesjach zdjęciowych, więc kiedy jakieś granice są przekraczane, jest z nimi ktoś, kto powie: Stop – mówi ikona mody lat 90.

O anoreksji: Nigdy nie chorowałam

Kate Moss zarzucano promocje anoreksji i nadużywanie narkotyków (heroiny). Modelka zaprzeczyła zarzutom. – Nigdy nie miałam anoreksji i nigdy nie zażywałam heroiny. Byłam po prostu szczupła. W dodatku na pokazach i sesjach zdjęciowych, zawsze brakowało jedzenia.

Aleksandra Kupras
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Kate Moss o procesie Johnny’ego Deppa, molestowaniu w modelingu i anoreksji
Proszę czekać..
Zamknij