Znaleziono 0 artykułów
29.04.2020

Kim Kardashian-West, Hailey Bieber i Virgil Abloh w wirtualnym pokazie mody na majówkę

29.04.2020
Kim Kardashian West (Fot. Getty Images)

Świat mody szybko przystosował się do nowej rzeczywistości. Projektanci zorganizowali sesje zdjęciowe swoich nowych kolekcji przez FaceTime, a modelki zapozowały z zacisza swoich domów. Nie dziwi więc decyzja legendy mody, Carine Roitfeld, by zorganizować pokaz „Fashion Unites”. Transmisja już 1 maja na YouTube.

Carine Roitfeld zaprosiła najsłynniejszych projektantów i modelki do wzięcia udziału w wirtualnym pokazie, który poprowadzi Derek Blasberg. Wśród zaproszonych znalazły się modelki Hailey Bieber, Karlie Kloss, Adriana Lima, Ashley Graham, Joan Smalls czy Winnie Harlow. Dołączy także Kim Kardashian-West oraz projektanci Virgil Abloh, Diane von Furstenberg i Alexander Wang. Roitfeld zadebiutowała jako organizatorka pokazu w zeszłym roku we Florencji podczas Pitti Uomo. Współpracowała wtedy z Luisa Via Roma z okazji 90. rocznicy butiku.

Virgil Abloh i Hailey Bieber (Fot. Getty Images)

W związku z kwarantanną, modelki będę ubrane w stylizacje z własnych domowych szaf. Roitfeld i jej zespół udzieliły im porad stylizacyjnych na odległość. - Wirtualna stylizacja modelek była zdecydowanie nowym doświadczeniem. Jesteśmy przyzwyczajeni do robienia poprawek na żywo, więc ta sytuacja była dla nas z pewnością nietypowa. Mamy szczęście, że możemy korzystać z FaceTime’a i widzieć swoje twarze. Rozmawialiśmy z każdą modelką i wspólnie znajdowaliśmy ubrania z ich szaf, by stworzyć finalny look na pokaz - mówi Roitfeld. Stylizacją fryzur zajął się Sam McKnight, a makijażem Tom Pecheux. Z kolei Stephen Galloway udzielił modelkom porad choreograficznych.

Inicjatywa „Fashion Unites” nie będzie jedynie pokazem mody, lecz także wydarzeniem muzycznym. Widzowie zajrzą też za kulisy. Znani projektanci podzielą się słowem wsparcia i nadziei dla pracowników medycznych walczących na pierwszej linii frontu. Roitfeld połączyła siły z amFAR, by szerzyć świadomość na temat nowego funduszu wsparcia organizacji. Redaktorka i pozostali uczestnicy przekazali prywatne datki, by zorganizować wydarzenie. Widzowie będą mogli również wesprzeć inicjatywę poprzez zapoznanie się z działaniami amFAR.

„Fashion Unites” będzie można obejrzeć wyłącznie na YouTubie 1 maja o godzinie 22. Dostęp do wydarzenia znajdziecie pod linkiem. 

Kamila Wojtkiewicz
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Kim Kardashian-West, Hailey Bieber i Virgil Abloh w wirtualnym pokazie mody na majówkę
Proszę czekać..
Zamknij