Znaleziono 0 artykułów
27.01.2023

Kolekcja Cos x Yeboah: Szacunek ulicy

27.01.2023
Reece Yeboah / (Fot. Materiały prasowe)

Fani streetwearu kojarzą Reece’a Yeboah jeszcze z projektów z logo Saint London – brandu, który choć w pewnym momencie trafił na półki do Selfridges, do końca walczył o niezależność. Dziś Brytyjczyk, który od kilku lat tworzy markę pod swoim nazwiskiem, prezentuje efekt niezwykłej współpracy ze szwedzką marką COS.

Już sam tytuł kolekcji – „Metamorphosis” – zapowiada wyjście poza utarte szlaki mody ulicznej. Yeboah razem z marką COS stworzył ponad 40 modeli ubrań, które choć nie odżegnują się od klasycznego streetwearu, wyłamują się powtarzalnemu schematowi: oversize’owy T-shirt – bluza hoodie – spodnie cargo (świetnym przykładem jest chociażby piaskowy garnitur w wyblakły print z motywem motyli, który może przypominać graffiti ściągnięte z londyńskich murów albo patchworkowe dżinsy). Dzięki temu w tej estetyce mają szansę odnaleźć się także zwolennicy casualu. Zaplecze marki COS pozwoliło natomiast wykorzystać w kolekcji organiczne i pochodzące z recyklingu materiały, a także odpowiedzialnie pozyskiwaną wełnę z certyfikatem RWS.

(Fot. Materiały prasowe)
(Fot. Materiały prasowe)

Dwustronne kurtki, puchowe ocieplacze, bomberki, bejsbolówki i zimowe czapki łączy pojawiający się w różnych konfiguracjach intensywny żółty kolor. Jak powiedział Yeboah w wywiadzie dla magazynu „Hypebeast”, to kolor, który reprezentuję jego rodzinną Ghanę, w której mieszkał jako dziecko. – Czerń natomiast reprezentuje szarość, zimno i ciemność, której doświadczyłem, mieszkając przez lata w Wielkiej Brytanii – mówił projektant. Ciepłe kolory, które widać w kampanii, i otulające fasony to zrozumiałe pragnienie podążania w stronę słońca. Niezależnie od miejsca i pory roku. W tym bez wątpienia pomogą elementy „Metamorphosis”.

Efekty współpracy COS x Yeboah mieliśmy okazję zobaczyć podczas prezentacji, która odbyła się 26 stycznia w londyńskim Tate Modern. W industrialnych wnętrzach, przy graficznych wizualizacjach, które fani lat 90. skojarzą z tymi z Winampa, Yeboah przypomniał, że jego drugą pasją, w której odnajduje się równie sprawnie, od zawsze była muzyka. 

(Fot. Materiały prasowe)
(Fot. Materiały prasowe)
(Fot. Materiały prasowe)
(Fot. Materiały prasowe)
(Fot. Materiały prasowe)

Kapsułowa kolekcja jest dostępna na stronie internetowej COS i w wybranych sklepach przez ograniczony czas.

Agnieszka Zygmunt
Proszę czekać..
Zamknij