Znaleziono 0 artykułów
04.06.2021

Attico jesień-zima 2021: Bliżej natury

04.06.2021
Fot. Vito Fernicola

Zamiast lejących sukienek z piórami – miękkie i otulające sylwetkę dzianiny. W miejsce kusych spódniczek z cekinów – długie, dziergane na szydełku spodnie. W sezonie jesień-zima 2021 projektantki Attico Giorgia Tordini i Gilda Ambrosio obierają nowy kierunek. W nowej odsłonie łączą główną linię jesienną z sezonem Pre-Fall. Pierwsza część kolekcji wchodzi do sprzedaży już dziś, premierę kolejnej zaplanowano na sierpień.

Gilda i Giorgia ostatnie kilka dni spędziły na Capri, gdzie świętowały urodziny przyjaciółki, projektantki butów Aminy Muaddi. I choć rodzinne Włochy zajmują w ich sercach szczególne miejsce, kampanię nowej kolekcji Attico postanowiły zrealizować na Ibizie. Jak mówią, tamtejsze krajobrazy najlepiej współgrały z jej motywem przewodnim – wolnością,

Fot. Vito Fernicola

Kobieta ich marki nadal czerpie życia pełnymi garściami, kocha przyjemności i zabawę, ale coraz częściej wolny czas spędza blisko natury. Wie, kiedy zwolnić. Tak charakterystycznym dla Attico ekstrawaganckim konstrukcjom zaczynają więc towarzyszyć luźne, niemalże spływające po sylwetce fasony.

Fot. Vito Fernicola

Zmiany te nie oznaczają, że Włoszki nagle stały się minimalistkami. Nadal bawią formą, miksują kolory i proporcje, eksperymentują z nowymi tkaninami. Wychodząc ze strefy komfortu, dają wyraźnie do zrozumienia, że chcą rozwijać się jako projektantki. Nowa kolekcja może ugruntować ich pozycję.  Już teraz do listy zakupów warto dodać wełnianą spódnicę z rozcięciem, zielone sztuczne futro i srebrną suknię z lejącego materiału.

 

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij