Znaleziono 0 artykułów
15.04.2021

Niepublikowane wcześniej portrety rodzinne Filipa i Elżbiety II

15.04.2021
(Fot. Getty Images)

Ku pamięci księcia Filipa Pałac Buckingham opublikował serię fotografii monarchy z innymi członkami rodziny królewskiej. Wśród portretów znalazło się także niewidziane dotąd zdjęcie autorstwa Kate Middleton.

W miniony piątek, zaledwie kilkanaście dni po opuszczeniu szpitala, w wieku 99 lat zmarł książę Filip. „Pozostawił ogromną pustkę w sercu królowej” – pisał syn pary Andrzej, książę Yorku. Aby uczcić pamięć po „kochanym ojcu, dziadku i pradziadku”, na oficjalnym koncie rodziny królewskiej na Instagramie ukazała się seria fotografii z Filipem.

Zobaczymy, m.in. zdjęcie sprzed 49 lat, na którym książę stoi u boku żony, królowej Elżbiety II, nieopodal posiadłości w Balmoral. W samej rezydencji został wykonany niewidziany dotąd portret z 2018 roku autorstwa księżnej Cambridge. Widnieją na nim Filip i Elżbieta II otoczeni gromadką prawnuków: dzieci Kate i Williama (George, Charlotte, Louis), córek Petera Philipsa (Savanna i Isla), oraz córek Zary Tindall (Mia i Lena). Znajdziemy także trzy fotografie z 2011 roku: z wyścigów konnych w Epsom z księżniczkami Beatrycze i Eugenią, a także z dnia ślubu księcia Williama i księżnej Kate, na których widzimy Filipa wraz z księciem Harrym, Kamilą i Karolem.

Postom towarzyszą wspomnienia członków rodziny królewskiej, opis działalności księcia na rzecz organizacji charytatywnych i jego licznych patronatów. „Ojciec był moim nauczycielem, wsparciem i krytykiem. Chcę naśladować jego oddanie służbie i radość czerpaną z życia” – pisała księżniczka Anna.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 17 kwietnia.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij