Znaleziono 0 artykułów
28.04.2020

Książka o Meghan i Harrym zdradzi tajemnice brytyjskiego dworu

28.04.2020
(Fot. Getty Images)

Małżonkowie podobno pracowali z dwójką dziennikarzy nad swoją biografią. Na dworze królewskim informacja o ich zaangażowaniu w projekt wzbudziła zrozumiały niepokój. Premiera książki już 11 sierpnia.

Biografia Susseksów pod roboczym tytułem „Thoroughly Modern Royals: The Real World of Harry and Meghan” może nie spodobać się Królowej Elżbiecie II. Książka, przy której Meghan i Harry pracowali z dwójką dziennikarzy, ma pokazać ich punkt widzenia na brytyjską monarchię. Można spodziewać się krytyki skostniałych struktur, staroświeckich zasad i chłodnych relacji łączących członków rodziny królewskiej.

Do napisania biografii został wyznaczony Omid Scobie związany z brytyjskim magazynem „Harper’s Bazaar”. Anglik irańskiego pochodzenia od dawna pisał o poczynaniach młodego pokolenia Windsorów. Nie dość, że był jednym z reporterów podczas ślubów Kate i Williama, a potem Meghan i Harry’ego, to jeszcze odbył z Cambridge’ami i Susseksami liczne oficjalne podróże. Razem z nim o Meghan i Harrym napisze Amerykanka, Carolyn Durand, która współpracuje m.in. z OprahMag.com, a kiedyś dla telewizji ABC robiła reportaże o Windsorach. Obecnie mieszkająca w Wielkiej Brytanii dziennikarka, podobno zaczęła prace nad książką już dwa lata temu. Najpierw opisała wcześniej nieznane szczegóły pierwszego spotkania pary, potem przygotowań do ślubu, a ostatnio także Megxitu.

Burzliwe losy Susseksów zaprowadziły ich od zaręczyn w blasku fleszy, przez pełny przepychu Royal Wedding, aż po rozstanie z monarchią w styczniu tego roku. Małżonkowie przenieśli się z synem Archiem, który w maju skończy roczek, na stałe do Kalifornii, żeby być bliżej mamy Meghan, Dorii Ragland, i Hollywood, gdzie Markle planuje kontynuować karierę w kinie.

Królowa Elżbieta II jest zaniepokojona zaangażowaniem Susseksów w projekt. Obawia się, że zdradzą sekrety dworu, podobnie jak Lady Di, gdy rozmawiała z Andrew Mortonem na potrzeby swojej biografii – „Diana: Moja historia” wydanej w 1992 roku.

Nowa książka miała zostać wydana w czerwcu nakładem nowojorskiego wydawnictwa Dey Street Books, ale ze względu na pandemię koronawirusa premierę przesunięto na 11 sierpnia. Niezależnie od obiekcji monarchii, to na pewno będzie bestseller!

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij