Znaleziono 0 artykułów
23.02.2023

Kylie Jenner o depresji poporodowej: Myślisz, że to nigdy nie minie

23.02.2023
Kylie Jenner (Fot. Getty Images)

Kylie Jenner to influencerka, bizneswoman, ale także mama dwójki dzieci. Gwiazda od początku nie ukrywała, że macierzyństwo nie przychodziło jej z łatwością i czuła na sobie presję powrotu do figury sprzed ciąży. Teraz w wywiadzie dla włoskiego „Vanity Fair” wyznała, że dwukrotnie mierzyła się z depresją okołoporodową.

Kylie Jenner wielokrotnie mówiła o tym, że duża rodzina była jej marzeniem.  – Czuję, że zostałam stworzona do bycia mamą. Chcę mieć dużo dzieci. Marzę o siedmiu dziewczynkach – wyznała w rozmowie z magazynem „People”. W 2018 roku na świat przyszło jej pierwsze dziecko – Stormi. Cztery lata później gwiazda i raper Travis Scott ponownie zostali rodzicami. 2 lutego 2022 roku urodził się ich syn, który pierwotnie nosił imię Wolf, ale teraz nazywa się Aire.

Chcąc przełamać tabu dotyczące niektórych aspektów macierzyństwa, Jenner na swoim instagramowym profilu opowiedziała o wyzwaniach i presji, z jakimi mierzy się po urodzeniu dzieci. „Przytyłam w ciąży prawie 30 kilogramów. Już zrzuciłam 20. Ale to proces, a ja staram się być dla siebie dobra. Nie powinnyśmy czuć presji, żeby po porodzie powrócić do tego, kim byłyśmy wcześniej. Ani fizycznie, ani psychicznie. Nie jest mi łatwo. Ale najważniejsze jest to, że urodziłam zdrowego, kochanego chłopca”, pisała wtedy. Teraz wyznała, że dwukrotnie mierzyła się z depresją okołoporodową.

W rozmowie z Simonem Marchettim dla włoskiego „Vanity Fair” opowiedziała o swoich zmaganiach. „Pierwszy raz był dla mnie bardzo trudny, drugi był lepszy do opanowania. Powiedziałabym kobietom zmagającym się z depresją poporodową, żeby nie analizowały wszystkiego niepotrzebnie i żyły tymi wszystkimi emocjami w pełni. Pozostańcie w tym momencie, nawet jeśli on jest bolesny”, powiedziała Kylie. „Wiem, że w tych chwilach wydaje się, że to nigdy nie minie, że twoje ciało nigdy nie będzie takie jak wcześniej, że nigdy nie będziesz taka sama. To nieprawda – hormony, emocje na tym etapie są dużo silniejsze i większe od ciebie”, dodała gwiazda. 

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij