Znaleziono 0 artykułów
30.07.2019

Lil Nas X pobił rekord Mariah Carey

30.07.2019
Lil Nas X i Billy Ray Cyrus (Fot. Getty Images)

Piosenka Lil Nasa X „Old Town Road” zajmuje pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100 nieprzerwanie od 17 tygodni. Tym samym dwudziestoletni raper wyprzedził Mariah Carey i Boyz II Men, którzy utrzymywali ten rekord od 1995 roku.

Chociaż Lil Nas X skończył dopiero 20 lat, to już został okrzyknięty jedną z najważniejszych postaci współczesnej sceny muzycznej. Jak przystało na przedstawiciela generacji Z, Montero Lamar Hill, bo tak naprawdę nazywa się muzyk, zawdzięcza swoją popularność aplikacji TikTok, na której udostępnił debiutancką piosenkę „Old Town Road”. Utwór, łączący muzykę country i trap, szybko dotarł do Billy’ego Raya Cyrusa, a ten zaprosił rapera do nagrania wspólnego remixu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

LEGEND❤️

Post udostępniony przez Lil Nas X (@lilnasx)

Piosenka niemal natychmiast stała się hitem. Udostępniony w maju teledysk, w którym pojawili się między innymi Chris Rock i Diplo, obejrzano do dziś ponad 240 milionów razy. „Old Time Road” zadebiutowała na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Hot 100 i pozostaje tam nieprzerwanie od 17 tygodni. Tym samym młody raper pobił rekord na najdłużej królującą piosenkę w tym zestawieniu. 

Lil Nas X przeszedł do historii, odbierając tytuł Luisowi Fonsiemu i jego „Despacito” oraz Mariah Carey i Boyz II Men za ich hit „One Sweet Day” z 1995 roku. Obie piosenki zajmowały pierwsze miejsce nieprzerwanie po 16 tygodni. Diwa pogratulowała raperowi na Twitterze, udostępniając grafikę, na której przekazuje dwudziestolatkowi płonącą pochodnię.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij