Znaleziono 0 artykułów
09.02.2024

Z okazji 70-lecia kolekcji Conquest marka Longines reinterpretuje kultowy model zegarka

09.02.2024
Fot. Materiały prasowe

W 1954 roku Federalny Urząd Własności Intelektualnej w szwajcarskim Bernie objął ochroną patentową linię zegarków Conquest o nowoczesnym sportowym charakterze. Pięć lat później wzbogacono ją o wskaźnik rezerwy chodu zbudowany z dwóch obrotowych dysków umieszczonych w tarczy. Dziś, przy okazji 70. urodzin kolekcji Conquest, marka wspomina formacyjne dla swojej historii momenty, reinterpretując słynny model.

W nowym modelu rezerwa chodu jest wskazywana przy pomocy dwóch obrotowych dysków w centrum tarczy, co stanowi unikalną metodę, opracowaną i wykorzystywaną wyłącznie przez Longines. Uwagę zwraca wskazówka o wykroju batuty rozszerzona na końcu. Mechanizm można nakręcić obracając koronką lub poruszając nadgarstkiem. 
Ewolucja wzornictwa jest wyraźna, choć wciąż wyraża osobowość marki. Znawcy dostrzegą nawiązania do modeli typu hour-angle opracowywane na potrzeby pionierów lotnictwa w latach sprzed stu lat.

Tarcza dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych – szampańskiej, antracytowej lub czarnej oraz trzech wersjach fazowanych indeksów godzinowych w odcieniu żółtego złota, różowego złota lub srebra. Model dostępny jest na czarnym lub szarym pasku ze skóry wyposażonym w nową, tradycyjną stalową sprzączkę, znaną z ostatnich modeli w linii Conquest Heritage. 

Marta Szwarc
Proszę czekać..
Zamknij