Znaleziono 0 artykułów
14.03.2022

Maximilian Davis nowym dyrektorem kreatywnym Salvatore Ferragamo

14.03.2022
Maximilian Davies (Fot. materiały prasowe)

Salvatore Ferragamo ma nowego dyrektora kreatywnego. Został nim Brytyjczyk Maximilian Davis, który zastąpi Paula Andrew. Do włoskiego domu mody projektant dołączy 16 marca.

„Wizja Maximiliana Davisa, jego rzemiosło i estetyka sprawiają, że jest on jednym z najbardziej błyskotliwych talentów swojego pokolenia. Jego prace cechują elegancja, wyrafinowana zmysłowość i przywiązanie do najwyższej jakości. Dzięki wrażliwości, z jaką spogląda na współczesność, Davis napisze nowy, ekscytujący rozdział domu mody, którego dziedzictwem są kreatywność i wyjątkowe wartości” – ogłosił na Instagramie Marco Gobbetti, dyrektor generalny Salvatore Ferragamo.

25-letni Maximilian Davis urodził się w Manchesterze. Jest absolwentem London College of Fashion. Współpracował z takimi markami, jak Mowalola, Asai i Supriya Lele. Następnie założył własną – Maximilian. Kreator znalazł się również na liście 20 półfinalistów tegorocznej edycji Nagrody LVMH dla Młodych Projektantów. 20 lutego w Londynie, podczas Fashion East, zaprezentował kolekcję „Drayton” na jesień-zimę 2022. Jego projekty noszą m.in. Rihanna oraz Dua Lipa. Nie jest jeszcze jasne, czy Davis wraz z dołączeniem do zespołu Salvatore Ferragamo zamierza zamknąć swoją markę i w pełni skupić się na rozwoju włoskiego domu mody.

„Jestem głęboko zaszczycony, że dołączam do Ferragamo, i wdzięczny za możliwość tworzenia w oparciu na dziedzictwie tego domu mody. Marka reprezentuje ponadczasową elegancję i wyrafinowanie, które uważam za niezwykle inspirujące. Nie mogę się doczekać, aby pokazać swoją wizję, wzbogaconą o kody włoskiego rzemiosła, jakości i innowacji” – napisał Maximilian Davis na Instagramie.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij