Znaleziono 0 artykułów
27.06.2022

Dom Store: Rzemiosło, design, sztuka

27.06.2022
(Fot. materiały prasowe)

Pierwsze dekady XXI wieku upłynęły w dizajnie pod znakiem masowego eklektyzmu i surowego minimalizmu. Procesy produkcji i konsumpcji przyspieszyły, ilość stała się ważniejsza od jakości. Dziś na szczęście na nowo odkrywamy wartość ponadczasowego rzemiosła. Najpiękniejsze meble i dekoracje od polskich i światowych twórców znajdziecie w Dom Store.

Na wzór mistrzów

Lustro Blok XL krem, DOM x PS, 11 500 zł (Fot. materiały prasowe)

Dom Store nierozerwalnie związany jest z biurem projektowym Paradowski Studio, prowadzonym przez Zuzę i Piotra Paradowskich, bohaterów „Vogue Polska Living”. Z tego splotu narodziła się kolekcja DOM x PS, w której można znaleźć m.in. zaprojektowane przez duet architektów meble. Nam w oko wpadło lustro Blok, oprawione w ciężką, rzeźbioną ramę. Projekt czerpie z tradycji brutalizmu. Nic więc dziwnego, że przywodzi na myśl projekty Marcela Breuera, Alvara Aalto czy Le Corbusiera.

Flower power

Lampa Verner Panton, 1 350 zł (Fot. materiały prasowe)

W kolekcji Dom Store nie brakuje perełek designu. Jedną z nich jest lampa stołowa Flowerpot. Zaprojektowana w 1968 roku przez Vernera Pantona, była hołdem dla pacyfistycznego ruchu Flower Power. Projekt natychmiast okrzyknięto klasykiem. Do dziś pozostaje on jednym z najbardziej pożądanych obiektów – na pewno nie raz widzieliście go na Instagramie. To zasługa ponadczasowego designu lampy, jej opływowego kształtu i soczystej palety barw. Tu w kolorze szlachetnego burgundu.

(Fot. materiały prasowe)

Odrodzenie

Karafka Żyrafa cytrynowo-zielona, 440 zł (Fot. materiały prasowe)

Przez lata polscy rzemieślnicy uchodzili za ekspertów w sztuce dmuchania szkła. Za sprawą Dom Store ich tradycja trwa dalej. W ofercie konceptu można znaleźć popularne projekty z lat 70. i 80. w nowym wydaniu. Idealnym przykładem jest kultowa karafka Żyrafa. Jej unikatowy kształt sprawia, że oprócz tego, że ma praktyczne zastosowanie, sprawdzi się jako piękny dodatek w naszej kolekcji. Żyrafa jest dostępna w kilku odcieniach (w tym w soczystym cytrynowym kolorze), a do karafki warto również dobrać szklanki.

Drugie życie

Krzesło palisander, lata 30-te, 6 200 zł (Fot. materiały prasowe)

Dom Store powstał z miłości do tego, co trwałe i klasyczne, dlatego znajdziemy tu zarówno rzeczy nowe, jak i przedmioty vintage, którym dano drugie życie. Jak krzesło z lat 30. wykończone fornirem z palisandru w kolorze gorzkiej czekolady. Nowe obicie wykonano z ręcznie tkanego jedwabiu w pomarańczowe wzory. Prawie stuletni mebel to nie lada gratka dla kolekcjonerów przedmiotów z historią. Unikatowy projekt doda charakteru każdemu wnętrzu, a docenią go zarówno minimaliści, jak i zwolennicy maksymalizmu.

(Fot. materiały prasowe)

Made in Poland

Szklanka Biedronka, kolekcja Brzask, 135 zł (Fot. materiały prasowe)

Jeżeli szukacie nowej zastawy, koniecznie zajrzyjcie na stronę Dom Store. Twórcy konceptu zgromadzili tu szkło i ceramikę z całego świata. Są tu rzeźbione na południu Włoch talerze w kolorowe cętki, zaprojektowane przez Jina Kuramoto japońskie dzbanki o opływowych kształtach, a także wykonane z rodzimego szkła szklanki z autorskiej kolekcji Brzask. Te ostatnie sprawdzą się idealnie w sezonie ogrodowych przyjęć. Każda z nich jest piękna w swojej prostocie, jedyna w swoim rodzaju, a swoją nazwę – Biedronka – zawdzięcza plamom koloru.

Wszystkie opisane projekty i wiele więcej znajdziecie na nowej stronie Dom Store: www.thedom.store/.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij