Znaleziono 0 artykułów
18.05.2023

Wiosenno-letnia kampania ukraińskiej marki Sleeper to piękna opowieść o wolności

18.05.2023
(Fot. Tami Aftab)

W kolekcji wiosna-lato 2023 założycielki ukraińskiej marki Sleeper – Kate Zubarieva i Asya Varetsa – wakacyjne inspiracje traktują dość dosłownie. Lawirują wokół morskich błękitów i oceanicznych niebieskości, sukienki zanurzają w groszkach oraz piknikowej kratce i przyozdabiają je makami uformowanymi ze słonecznie oranżowych tkanin. Ale za tymi skojarzeniami kryje się drugie, głębsze przesłanie – symbolika odrodzenia, nowego początku, rozkwitającej nadziei.

Zielonkawe pole rozpromieniające się wschodzącymi żonkilami. Chwytające pierwsze promienie wiosennego słońca kwiaty magnolii. I bawełniane maki rozkwitające na lnianych spódnicach maksi, popielatych sukienkach, przeskalowanych garniturach. Założycielki ukraińskiej marki Sleeper – Kate Zubarieva i Asya Varetsa – gwiazdą wiosenno-letniej kampanii marki uczyniły brytyjską architektkę krajobrazu Cali Rand, by umieścić ją w jej naturalnym środowisku: botanicznym klejnocie północnego Londynu, Myddelton House Gardens. Ale oprócz oczywistych wakacyjnych skojarzeń podczas organizowania sesji projektantkom chodziło o coś znacznie więcej – symbolikę odrodzenia, nadziei i cierpliwości, którą niesie za sobą budząca się do życia natura.

Swoje nadzieje Kate i Asya przemycają zresztą nie tylko na zdjęciach. Dostępne w kolekcji materiałowe broszki formowane na kształt pąków maku to ukraińskie gołąbki pokoju.

(Fot. Tami Aftab)
(Fot. Tami Aftab)

Lniane garnitury i piżamy z piórami od Sleeper na wiosnę-lato 2023

W nowym sezonie marka debiutuje z kapsułową linią garniturów. Przeskalowane komplety z asymetrycznie wiązaną marynarką z lekkiego lnu pojawiają się w oceanicznych niebieskościach oraz popielatych szarościach. Projektantki kontynuują też romans z latami 90. XX wieku i współczesną wariacją na temat garsonek, które wprowadziły w kolekcji Pre-Spring. Z tą różnicą, że w oczekiwaniu na wakacje oprócz bladych pasteli ośmielają się stosować motywy piknikowej kratki i niemal fluorescencyjne błękity. W gąszczu rewolucji nie zapominają jednak o flagowych dla Sleeper piżamach. Do szerokiej gamy fasonów i wzorów dodają granatowe koszule i spodnie obszyte piórami. Lniany model Rumba malują w bukiety kwiatów, a sukienkę Atlanta z bufiastymi rękawami przyozdabiają kratą.

Kolekcja dostępna jest na stronie the-sleeper.com.

Zdjęcia: Tami Aftab
Modelka: Cali Rand
Scenografia: Helen Zarkina
Stylizacje: Kelly-Ann Hughes
Makijaż: Louisa Copperwaite
Włosy: Eliot McQueen

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij