Znaleziono 0 artykułów
03.04.2023

Nie tylko Gwyneth Paltrow: Stylizacje gwiazd w sądzie, o których dyskutowano

03.04.2023
Stylizacje gwiazd w sądzie: Gwyneth Paltrow. (Fot. Getty Images)

Równie dużo, jak o zeznaniach w procesie Gwyneth Paltrow w sprawie wypadku na nartach mówiło się o garderobie, jaką aktorka zakładała do sądu. Laureatka Oscara uczestniczyła w rozprawach w stonowanych stylizacjach w odcieniach khaki, granatach, beżach i szarościach. I nie była pierwszą gwiazdą, o której ubraniach z sali sądowej szeroko dyskutowano.

Gwyneth Paltrow: Cichy luksus

W 2019 r. Gwyneth Paltrow została pozwana przez Terryego Sandersona, który twierdził, że aktorka zderzyła się z nim na stoku Deer Valley Resort w Park City trzy lata wcześniej, a wypadek miał spowodować u mężczyzny pourazowe uszkodzenie mózgu oraz traumę. Gwiazda zdecydowała się złożyć pozew wzajemny, w którym utrzymywała, że to mężczyzna spowodował wypadek. W ramach odszkodowania zażądała symbolicznego jednego dolara oraz pokrycia kosztów sądowych. 30 marca 2023 r. ława przysięgłych w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych orzekła, że Gwyneth Paltrow jest niewinna.

Internauci z uwagą śledzili nie tylko sam proces, ale i stylizacje, w których gwiazda zeznawała. Aktorka postawiła na elegancki minimalizm, wybierając kreacje w neutralnych odcieniach. Szczególną uwagę zwracały duże awiatorki, które Paltrow założyła na swój pierwszy dzień w sądzie. Doszukiwano się w tym ironicznego nawiązania do zawodu Sandersona, który jest emerytowanym optometrystą.

Winona Ryder: Dziewczęcy gothcore

Stylizacje gwiazd w sądzie: Winona Ryder. (Fot. Getty Images)

W grudniu 2001 r. policja znalazła w torebce wychodzącej z butiku Saks Fifth Avenue Winony Ryder ubrania i dodatki o wartości ponad 5 tys. dolarów. Wśród nich te z metką Gucci i Marca Jacobsa. Prokurator odrzucił propozycję ugody i gwiazda stanęła przed sądem, a media rozpisywały się na temat jej stylizacji. Dziennikarze „Washington Post” uznali, że „nawet jeśli jest sklepową złodziejką, ma nienaganny gust”. Na jedną z rozpraw aktorka przybyła w dziewczęcej sukience Marca Jacobsa zestawionej z czółenkami Mary-Jane. I choć Ryder została uznana za winną kradzieży, amerykański projektant nie gniewał się na gwiazdę. W 2003 r. zaprosił aktorkę do wiosennej kampanii, w 2016 r. mianował twarzą linii kosmetyków Marc Jacobs Beauty, a sześć lat później torebki J Marc.

Cardi B: W stylu diwy

Stylizacje gwiazd w sądzie: Cardi B. (Fot. Getty Images)

W 2018 r. Cardi B została oskarżona o napaść w klubie ze striptizem. Autorka hitu „Bodak Yellow” przybywała na salę sądową w kreacjach godnych współczesnej diwy. Na jedną z rozpraw założyła prążkowaną sukienkę, którą zestawiła z białym sztucznym futrem. Stylizacja przypominała słynny look Sharon Stone z kultowej sceny w „Nagim instynkcie”.

Lindsay Lohan: W ołówkowej spódnicy 

Stylizacje gwiazd w sądzie: Lindsay Lohan. (Fot. Getty Images)

Lindsay Lohan na przełomie lat 90. i 2000. wróżono wielką karierę, a „Wredne dziewczyny” z jej udziałem to dziś kultowy tytuł. Gwiazda jednak miała problemy z narkotykami i alkoholem, a w związku z nimi także z prawem. Aresztowana ponad 20 razy, przez kilka lat stawiała się w sądzie, gdzie mierzyła się z oskarżeniami o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, spowodowanie wypadku, kradzieże i posiadanie narkotyków. Przed ławą przysięgłych zeznawała w beżowych sweterkach, ołówkowych spódnicach i marynarkach. Dziś gwiazda układa swoje życie na nowo. W listopadzie 2022 r. na Netfliksie miała premierę komedia romantyczna „Niezapomniane święta” z jej udziałem, a w marcu tego roku aktorka ogłosiła, że spodziewa się pierwszego dziecka.

Amber Heard: Ponadczasowa klasyka

Stylizacje gwiazd w sądzie: Amber Heard. (Fot. Getty Images)

Johnny Depp i Amber Heard walczyli w sądzie od 11 kwietnia 2022 roku. Przez siedem tygodni cały świat śledził batalię byłych małżonków. Amber zawsze starała się wyglądać nienagannie, stawiając na klasyczne stylizacje. Cygaretki zestawiała z marynarkami i koszulami. Ale wizerunek to jedno, a dowody – drugie. Ława przysięgłych rozstrzygnęła sprawę na korzyść aktora.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij