Znaleziono 0 artykułów
18.09.2020

Nie tylko na jedną noc

18.09.2020
(Fot. Getty Images)

Średnio co piąty Polak przyznaje, że ma profil na portalu randkowym. Poznawanie partnerów przestało być problemem. Problemem stała się powierzchowność relacji online. Dla znudzonych Tinderem znaleźliśmy aplikacje, które pomogą zbudować trwały związek.

Skout

Aplikacja Skout łączy ludzi o podobnych zainteresowaniach. Proponuje nie tylko osoby, lecz także najlepsze wydarzenia kulturalne w okolicy. Możemy znaleźć tu miłość, ale też znajomych, z którymi wybierzemy się na koncert, film czy wystawę. Po udanym wyjściu będziemy mogli wysłać nowo poznanej osobie wirtualny prezent czy naklejkę w podziękowaniu.

Założenie profilu jest darmowe i można go połączyć z danymi z Facebooka. Skout działa w 180 krajach, jest dostępny w 21 językach. W Polsce można korzystać z aplikacji na Androidzie i iOS.

Badoo

Aplikacji towarzyszy slogan: „Randkuj szczerze”. Może dlatego właśnie nie Tinder, lecz Badoo zyskał największą popularność wśród Polek i Polaków. Użytkownicy mogą wybierać spośród 400 mln zarejestrowanych osób na świecie. Aplikacja jest darmowa, choć ma płatne opcje. Przypomina portal społecznościowy i pozwala na rozbudowanie profilu na przykład o playlisty ze Spotify czy zdjęcia z Instagrama. Algorytm dopasowuje partnerów na podstawie naszych zainteresowań i lokalizacji. Odważnym Badoo umożliwia prowadzenie wideorozmów. Możemy nawiązać relację bez względu na to, gdzie przebywamy. To idealne rozwiązanie dla podróżujących i tych, którym zależy na nawiązaniu głębszej znajomości.

(Fot. Getty Images)

Happn

Happn to propozycja dla nieśmiałych romantyków. Aplikacja nie jest bazą użytkowników, którą trzeba mozolnie przeszukiwać. Dzięki czujnikowi GPS, Happn namierza osoby w promieniu 250 m. Na nawiązanie rozmowy pozwala dopiero po kliknięciu przycisku „crush” – obie strony muszą być nią zainteresowane. Happn zasugeruje nam też osoby, które często mijamy lub odwiedzają podobne miejsca. Darmowa aplikacja wymaga jednak połączenia konta z Facebookiem, skąd pobiera nasze zdjęcia i zainteresowania. Jeżeli ktoś spodobał nam się na żywo, ale brakuje nam odwagi do rozmowy, to Happn przejmie inicjatywę.

(Fot. Getty Images)

Bumble

Bumble to ukłon w stronę kobiet. Jeżeli mężczyzna i kobieta polubią swoje profile, tylko ona może zrobić pierwszy krok. Możliwość nawiązania rozmowy wygasa jednak po 24 godzinach. Z aplikacji korzysta ponad 100 mln osób na świecie. Jest darmowa, choć ma dodatkowo płatne opcje. Założenie jest proste – użytkownicy chcą tu budować wartościowe relacje, niekoniecznie wyłącznie miłosne. Bumble dba o standardy i szacunek wobec użytkowników. Z aplikacji można skorzystać w trzech trybach: randkowym (Bumble Date), przyjacielskim (Bumble BFF) i biznesowym (Bumble Bizz). Niezależnie od tego, czy przeprowadziliśmy się do nowego miasta, czy poszukujemy pracy – Bumble umożliwia nawiązanie relacji dopasowanych do naszych potrzeb.

Hinge

„Hinge, zaprojektowany do tego, by go usunąć” – tak brzmi hasło, reklamujące aplikację, bo Hinge służy do znajdowania długotrwałych relacji. Profile użytkowników są więc szczegółowe. Dowiemy się z nich o wykształceniu, poglądach politycznych i propozycjach, jak zacząć rozmowę. Aplikacja zasugeruje nam też osoby, z którymi mamy wspólnych znajomych. Obecnie Hinge działa tylko w języku angielskim. Aplikacja jest darmowa, choć oferuje płatne opcje. Jedną z nich jest abonament „Preferred”, dzięki któremu eksperci od randkowania odpowiedzą na nurtujące nas pytania.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij