Znaleziono 0 artykułów
25.10.2021

Nie żyje James Michael Tyler, aktor znany z „Przyjaciół”

25.10.2021
(Fot. PAUL ZIMMERMAN/Getty AFP/East News)

James Michael Tyler zmarł w swoim domu w Los Angeles 24 października. Miał 59 lat. Aktor znany z roli Gunthera w serialu „Przyjaciele” od 2018 roku chorował na nowotwór prostaty. Kolegę żegnają gwiazdy kultowego serialu.

W czerwcu 2021 roku Tyler ogłosił, że miał raka prostaty w czwartym stadium. Nowotwór zdiagnozowano trzy lata wcześniej. – Moim celem było dożycie 59 urodzin. Udało mi się. Teraz chcę pomóc uratować chociaż jedno życie – mówił w wywiadzie dla programu NBC „Today”. Chorując angażował się w inicjatywy na rzecz zwiększenia świadomości społecznej dotyczącej profilaktyki nowotworowej.

James Michael Tyler zdobył popularność dzięki roli Gunthera w kultowym serialu „Przyjaciele”. Jego bohater, barista w kawiarni Central Perk, podkochuje się w kelnerce Rachel (w tej roli Jennifer Aniston). Aktor zagrał w 150 z 235 odcinków serialu. Miał wystąpić również w specjalnym odcinku „Przyjaciele: Spotkanie po latach”, jednak uniemożliwił mu to stan zdrowia. Połączył się z aktorami za pomocą Zooma. – 10 lat na planie „Przyjaciół”, to były najlepsze lata mojego życia – powiedział wtedy. 

Serialowi przyjaciele pożegnali James’a w poruszających wpisach. 

„Bez ciebie „Przyjaciele” nie byliby tacy sami. Dziękuję ci za uśmiech, który wniosłeś do serialu i do naszego życia. Będzie nam ciebie bardzo brakowało” – napisała Jennifer Aniston na Instagramie.

Courtney Cox, odtwórczyni roli Moniki Geller: „Jestem wdzięczna za to, że cię poznałam. Spoczywaj w pokoju James”. Kevin Bright, były producent wykonawczy „Przyjaciół”, napisał na Twitterze: „James był niesamowitą osobą. Ostatnie dni poświęcił pomaganiu innym. Niech Bóg cię błogosławi. Gunther będzie żył wiecznie”.

„Był cudownym, kochanym człowiekiem. To bardzo smutny dzień” – skomentował David Crane, współtwórca serialu „Przyjaciele”. 

Na oficjalnym profilu „Przyjaciół” na Twitterze pojawiło się oświadczenie: „Opłakujemy stratę Jamesa Michaela Tylera, ukochanego aktora i integralnej części naszej rodziny „Przyjaciół”. Nasze myśli są z jego rodziną, przyjaciółmi, kolegami i fanami”. 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij