Znaleziono 0 artykułów
24.10.2018

Niezwykła siedziba NOSPR-u

24.10.2018
Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

Nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach została otwarta 1 października 2014 roku. Zaprojektowany przez katowicką pracownię Konior Studio budynek mieści się obok siedziby Muzeum Śląskiego, Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz słynnego „Spodka”. Okazały gmach pokryty czerwoną cegłą jest otoczony zielenią i skrywa dwie sale koncertowe. Wielka, inspirowana skrzypcami Stradivariusa jest w stanie pomieścić 1,8 tys. widzów. To właśnie tu 27 października odbędzie się inauguracyjny koncert w ramach projektu „BMW Art Club. Przyszłość to sztuka”. W sobotni wieczór widzowie będą mogli usłyszeć utwory czterech wybitnych kompozytorów XX wieku: Pendereckiego, Lutosławskiego, Panufnika i Góreckiego, którym towarzyszyć będą instalacje wideo autorstwa Witka Orskiego.

Wydarzenie „BMW Art Club. Przyszłość to sztuka” odbędzie się w tym roku dwukrotnie: 27 października o godz. 19:30 w sali koncertowej NOSPR w Katowicach oraz 9 grudnia o godz. 19:00 w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. 

Bilety na wydarzenie „BMW Art Club. Przyszłość to sztuka” do nabycia w kasach i na stronach NOSPR oraz Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Więcej informacji o projekcie: www.bmw.pl/artclub

Hasenien Dousery i Mateusz Golis
  1. Styl życia
  2. Video
  3. Niezwykła siedziba NOSPR-u
Proszę czekać..
Zamknij