Znaleziono 0 artykułów
06.09.2022

Nowa apaszka Lilou: Opowieść o Polsce i szczęściu

06.09.2022
Fot. Materiały prasowe

Najnowszy projekt Lilou, jedwabna apaszka „Opowieść 48.4”, jest ukłonem dla polskiej tożsamości i przywiązania do korzeni. Przypomina o miejscach, które odgrywają szczególną rolę w kształtowaniu poczucia przynależności, opowiada, o tym skąd i kim jesteśmy.

Projekt Lilou to opowieść o 48 symbolach Polski oraz czterech symbolach szczęścia. Na jedwabnej apaszce znalazły się zakorzenione w naszej kulturze symbole takie jak warszawska Syrenka, katowicki Spodek, gdańska Stocznia, Giewont czy krakowskie Sukiennice. Z wizerunków budowli, postaci, roślin i zwierząt powstał historyczny krajobraz. Cztery symbole szczęścia nawiązują zaś do filozofii marki, opartej na pozytywnych emocjach. To rysunki ryby koi, pochodzącej z Japonii, egipskiego skarabeusza, greckiego motyla oraz ważki, która uchodzi za totem rdzennych Amerykanów.

 

– Miejsca odgrywają szczególną rolę w budowaniu pięknych wspomnień. Myślę, że każdy z nas znajdzie na apaszce symbol lub miejsce, które jest mu szczególnie bliskie. Dla mnie jest to przede wszystkim wycinek Warszawy, która jest moim rodzinnym miastem – podkreśla twórczyni marki Magdalena Mousson-Lestang. Czerwono-biała apaszka Lilou z barwnymi symbolami szczęścia została w 100 proc. wykonana z jedwabiu, a jej wykończenie jest ręcznie rolowane. Jest dostępna od 6 września w butikach Lilou w całej Polsce oraz na lilou.pl.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij