Znaleziono 0 artykułów
18.05.2020

Oglądaj Wersal z lotu ptaka

18.05.2020
(Fot. Imagno/Getty Images)

Na nakręconym dronem filmie, udostępnionym przez najsłynniejsze muzeum we Francji, można podziwiać pałac i otaczające go ogrody.

Pałac w Wersalu to symbol francuskiej monarchii absolutnej. Rocznie odwiedza go ponad siedem milionów turystów z całego świata. W dobie pandemii organizatorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zwiedzających, udostępnili materiały wideo. Dwuminutowe nagranie pozwala nie tylko zajrzeć do nadal pustego pałacu, ale także podziwiać otaczające go ogrody. Idealnie rozplanowany park wersalski o powierzchni ośmiuset hektarów bez problemu mieści się w kadrze z lotu ptaka. W ten sposób widzowie mogą lepiej zrozumieć układ ogrodów, które zostały starannie zaprojektowane przez André Le Nôtre’a. Do dziś stanowią wzór ogrodu w stylu francuskim.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#MuseumWeek #technologyMW Profitez d’un survol en drone du domaine de Versailles.

A post shared by Château de Versailles (@chateauversailles) on

 

To kolejna inicjatywa Wersalu, mająca na celu wejście w dialog z publicznością. W marcu Château de Versailles we współpracy z Google stworzył aplikację „VersaillesVR: Pałac jest twój”, która umożliwia prywatną audiencję u Ludwika XIV. Na użytkowników aplikacji czeka blisko 400 tys. mkw. przeniesionych do technologii VR. Podczas wirtualnych spacerów można obejrzeć 21 pokoi, w tym sypialnie królewskie, operę królewską, kaplicę królewską i oczywiście Galerię Zwierciadlaną.

Przedstawiciele pałacu prężnie działają na Instagramie. W ramach akcji #MuseumWeek przybliżają sylwetki francuskich bohaterów, a także poruszają tematykę technologii, środowiska i snów. Przez siedem dni używając siedmiu hasztagów tematycznych, pochylają się nad różnymi zagadnieniami. Wszystko po to, aby zapewnić internautom żywy kontakt z kulturą w czasie izolacji.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij