Znaleziono 0 artykułów
18.03.2018

Pieniądze szczęścia nie dają. Serial o rodzinie Gettych

18.03.2018
(Fot. materiały prasowe HBO)

Kiedy ma się wszystko, czy można cenić cokolwiek? –  słyszymy w zwiastunie nowego serialu „Trust”. Premiera sagi rodu Gettych –  jednej z najbogatszych i jednocześnie najbardziej nieszczęśliwych rodzin Ameryki – już 30 marca na antenie HBO. W rolach głównych zobaczymy Donalda Sutherlanda i Hilary Swank.

(Fot. materiały prasowe HBO)

Serial, za którego produkcję odpowiada laureat Oscara Danny Boyle, to oparta na faktach historia rodu Gettych, której punktem wyjścia staje się porwanie Johna Paula Getty’ego – wnuka magnata paliwowego i jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Uprowadzenie Getty’ego, które było jednym z najgłośniejszych w historii, to jednak tylko pretekst do nakreślenia portretu wyjątkowo nieszczęśliwej rodziny, której relacje zostały zdominowane przez destrukcyjną moc pieniądza.

(Fot. materiały prasowe HBO)
(Fot. materiały prasowe HBO)

„Trust” to, nawiązując do tytułu, opowieść o braku zaufania między najbliższymi – rodzina „złotego hipisa”, jak zwykło się nazywać młodego Getty’ego, długo nie wierzyła w jego porwanie i odmawiała wpłacenia rekordowego, wynoszącego 17 milionów dolarów okupu. Ostatecznie, po próbach negocjacji podejmowanych przez matkę Paula, Gail Getty, okup zmniejszono do trzech milionów – dziadek 16-latka wyłożył wtedy 2,2 miliona (tylko tyle mógł sobie odpisać od podatku), a resztę… pożyczył na procent swojemu synowi.

(Fot. materiały prasowe HBO)

W rolę Getty’ego-seniora w serialu „Trust” wciela się Donald Sutherland, z kolei Johna Paula III gra uznawany za jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia Harris Dickinson, któremu rozpoznawalność przyniósł głośny film Elizy Hitman „Beach Rats”. W produkcji Danny’ego Boyla zobaczymy też laureatkę Oscara, Hilary Swank, której przypadła rola matki porwanego.

Przypomnijmy, że historię porwania dziedzica fortuny Gettych w pełnometrażowej produkcji przedstawił też ostatnio Ridley Scott. O filmie „All The Money In The World” było jednak głośno głównie w związku z kontrowersjami wokół Kevina Spacey, którego w roli skąpego miliardera zastąpił ostatecznie Christopher Plummer.

 

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij