Znaleziono 0 artykułów
14.12.2020

Piotr Machalica nie żyje

14.12.2020
Piotr Machalica (Fot. East News)

Wybitny aktor filmowy i teatralny odszedł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej trafił w stanie ciężkim trafił do szpitala. „Żegnaj piękny i czuły książę” – napisała na Facebooku Krystyna Janda.

Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie” – poinformowano w poniedziałek za pośrednictwem profilu aktora na Facebooku. Niedługo później smutek wyraziła Krystyna Janda: „Zawiadamiamy, że odszedł tej nocy nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów. Żegnamy Go zaskoczeni Jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi. W naszych repertuarach zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące spektakle z Piotrem nie możemy uwierzyć że ich już nie zagra. Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo. Żegnaj piękny i czuły książę”.

Piotr Machalica, wybitny aktor telewizyjny i teatralny, urodził się 13 lutego 1955 roku w Pszczynie, a na ekranie zadebiutował już w wieku 24 lat. Po dyplomie PWST zagrał w „Dekalogu. Dziewięć”, „Sztuce kochania”, „Dniu świra” oraz „1968. Szczęśliwego Nowego Roku”. Przez przeszło 20 lat był związany z Teatrem im. Zygmunta Huebnera oraz współpracował z Teatrem Polonia, 6.piętro i Och-teatrem w Warszawie, a od 2006 do 2018 roku piastował stanowisko dyrektora artystycznego częstochowskiego Teatru im. Mickiewicza. Z Krystyną Jandą tworzył duet w spektaklu „Dwoje na huśtawce” w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz „Kotce na gorącym blaszanym dachu” Andrzeja Rozhina. Machalica był również wielokrotnym uczestnikiem festiwalu piosenki aktorskiej oraz podkładał głos w animacjach.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij