Znaleziono 0 artykułów
01.05.2022

Podcast „Czas odzyskany”, odc. 5: Millenialskość. Goście: Maciej Marcisz, Oliwia Bosomtwe

01.05.2022
Fot. Jakub Pleśniarski

„Czas odzyskany” to podkast, w którym przyglądamy się ideom: temu, skąd się wzięły i jaką pełnią rolę w naszym życiu. Pretekstem do każdego przyjrzenia się jest aktualne wydarzenie kulturalne, pop-kulturalne, nowy film, bądź książka. W tym odcinku ideą jest millenialskość, z racji publikacji „Gdzie jesteś, piękny świecie?” Sally Rooney.

Irlandzka pisarka kilka lat temu szturmem wbiła się na listy bestsellerów, zyskując przydomek „Salingera epoki Snapchata”. Była pierwszą wielką miillenialską pisarką, oddającą w swoich powieściach - takich, jak „Normalni ludzie” czy „Rozmowy z przyjaciółmi” doświadczenie tych, którzy urodzili się w okolicach 1989 roku. W tym odcinku zastanawiamy się, jakie jest to doświadczenie - co czyni millenialsa millenialsem - i w jaki sposób zmienia się ono wraz z osiągnięciem przez to pokolenie dorosłości, a przede wszystkim: w konfrontacji z generacją jeszcze młodszą.

Gośćmi są Maciej Marcisz, pisarz, autor „Książki o przyjaźni”, portretujący polskich millenialsów, oraz Oliwia Bosomtwe, redaktorka naczelna Noizz.pl - portalu dla millenialsów stworzonego. Obydwoje w podobnym wieku, przedstawiają inne odpowiedzi i inne recepty na wyjście z chaosu, jaki ogarnia ludzkie życie koło 30-ki.

Wojciech Engelking
Proszę czekać..
Zamknij