Znaleziono 0 artykułów
30.05.2022

Podcast „Osobiste rozmowy holistyczne”, odc. 7: Aromaterapia w praktyce

30.05.2022
(Fot. Jakub Pleśniarski)

Zmysły stanowią nasze połączenie pomiędzy światem zewnętrznym a naszym ciałem i światem wewnętrznym. Zmysł węchu ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie, związana jest z nim jedna z najpopularniejszych prozdrowotnych praktyk, czyli aromaterapia. 

Aromaterapia stosowana jest od wieków. Uznawana jest za formę medycyny niekonwencjonalnej, która jednak dzięki coraz większej ilości badań klinicznych potwierdzających jej skuteczność, coraz częściej służy jako komplementarna terapia uzupełniająca nurt akademicki. Opiera się ona na naturalnych właściwościach olejków eterycznych. Naturalny wyciąg z liści, łodyg, kwiatów, owoców i nasion pozyskuje się poprzez destylację, co pozwala w naturalny sposób zachować najwyższą ilość właściwości. 

W czym najlepiej sprawdza się aromaterapia? Jak ją stosować? Jakie są najbardziej znane olejki eteryczne wykazujące działanie odprężające dla organizmu, na poprawę nastroju i mające działanie uspokajające?

Magda Lewandowska 

Dietetyczka, psychotraumatolożka. W swojej pracy wykorzystuje motodę RTT, praktyki oddechowe i aromaterapię. Prowadzi sesje indywidualne, wykłady, webinaria i grupowe kursy wspierające kobiety.

Orina Krajewska
Proszę czekać..
Zamknij