Znaleziono 0 artykułów
24.09.2022

Podcast „Osobiste rozmowy holistyczne”, s. 2, odc. 1: Prawidłowy oddech, redukcja stresu i układ nerwowy

24.09.2022
(Fot. Jakub Pleśniarski)

Powszechnie wiadomo, że aby utrzymać się w zdrowiu, należy swoją codzienną dyscyplinę oprzeć na filarach zdrowego stylu życia. Należą do niego przede wszystkim odpowiednia dieta, zdrowy sen, czy regularne ćwiczenia. Ten zestaw nie uwzględnia jednak prawidłowego oddechu, który w ostatnich latach coraz częściej wymieniany jest jako jeden z najważniejszych czynników wpływających na stan zdrowia.

Czy można w ogóle oddychać nieprawidłowo? Jak oddech ma się do stresu krótkotrwałego a przewlekłego? Czym jest autonomiczny układ nerwowy? Czy niepokój i stres mogą być zakorzenione w nieprawidłowym oddychaniu?  Jakie konkretne ćwiczenia oddechowe najlepiej sprawdzają się w uspokojeniu umysłu i emocji? Te pytania stawiam lekarzowi medycyny i trenerowi oddechu Elżbiecie Dudzińskiej.

lek. med. Elżbieta Dudzińska - lekarz medycyny oraz lekarz medycyny integralnej. Trenerka oddechu według metody Buteyko i metody Wima Hofa. Ukończyła liczne kursy i szkolenia dla trenerów oraz zdobyła certyfikaty w Instytucie Medycyny Behawioralnej: Center for Mindfulness in  Medicine przy University of Massachusetts Medical School w Stanach Zjednoczonych (certyfikaty z zakresu technik redukcji stresu). Od lat zajmuje się edukacją w obszarze zdrowia, redukcji stresu. www.treneroddechu.pl

Orina Krajewska
Proszę czekać..
Zamknij