Znaleziono 0 artykułów
08.10.2022

Podcast „Osobiste rozmowy holistyczne”, s. 2, odc. 2: Psychoterapia przez ciało, emocje zawieszone w ciele i metoda Lowena

08.10.2022
(Fot. Jakub Pleśniarski)

Czym jest zdrowa relacja z ciałem? Jak ją nawiązać? Do czego może doprowadzić długoterminowe odcięcie się od ciała? Jak pracować z rozpoznanymi w nim emocjami? Czy w przypadku ich zawieszenia możemy sięgnąć po konkretne ćwiczenia? I czy możemy praktykować je w domu?

Metoda Aleksandra Lowena nazywana jest powszechnie analizą bioenergetyczną. Opierając się na przekonaniu, że to ciało integruje osobowość, proces terapeutyczny odbywa się nie tylko na drodze analizy intelektualnej, ale równolegle za pomocą diagnozy i pracy przez ciało. Jeżeli zostanie mu przywrócona miękkość i swoboda, powróci też żywotność. Z nią przyjdzie radość istnienia i przyjemność z życia.

Marzena Barszcz / Fot. Archiwum prywatne

Gościnią odcinka jest Marzena Barszcz – psychoterapeutka i terapeutka manualna, która ukończyła Certified Training Program the Florida Society for Bioenergetic Analysis. Autorka książki „Psychoterapia przez ciało”, prowadząca Instytut Analizy Bioenergetycznej w Warszawie. Dyrektorka czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie analizy bioenergetycznej afiliowanego przez FSBA.

Orina Krajewska
Proszę czekać..
Zamknij