Znaleziono 0 artykułów
19.09.2022

Meghan Markle symbolicznie upamiętnia Elżbietę II

19.09.2022
Meghan Markle (Fot. Getty Images)

Symbol żałoby, a jednocześnie osobisty hołd złożony monarchini. Na uroczystości pogrzebowe Elżbiety II Meghan Markle wybrała perłowe kolczyki, które królowa podarowała księżnej w 2018 roku.

Ostatnie pożegnanie Elżbiety II rozpoczęło się w poniedziałek, 19 września o 10.44 czasu brytyjskiego. W trakcie uroczystej procesji trumna z ciałem monarchini została przewieziona z pałacu westminsterskiego do opactwa westminsterskiego, gdzie odbywa się nabożeństwo pogrzebowe. Za lawetą armaty Królewskiej Marynarki Wojennej szli król Karol III oraz członkowie rodziny królewskiej, w tym Meghan Markle. Na uszach księżnej połyskiwały perłowe kolczyki – symbol łez, żałoby, straty, a jednocześnie osobisty hołd złożony zmarłej monarchini. Kolczyki zostały sprezentowane żonie Harry’ego przez Elżbietę II z okazji jej pierwszej podróży z księciem do Cheshire. 

(Fot. Getty Images)

Ten symboliczny gest Meghan uczyniła także w środę, 14 września, podczas przemarszu z pałacu Buckingham do Westminster Hall. Tym razem tło dla biżuterii stanowiły długi płaszcz przechodzący w pelerynę, czarne szpilki i gładko zaczesane włosy.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij