Znaleziono 0 artykułów
15.02.2022

Polscy aktorzy w piątym sezonie „The Crown”

15.02.2022
Elizabeth Debicki (Fot. Getty Images)

Po tym jak ujawnione zostały pierwsze zdjęcia Elizabeth Debicki, grającej księżną Dianę z planu „The Crown”, o kolejnym sezonie serialu Netfliksa zaczęło być naprawdę głośno. Teraz do obsady dołączyli Michał Więcławski i Anna Antonowicz.

W jednym z wywiadów Anna Antonowicz, od lat grająca w niemieckich filmach i serialach, potwierdziła informację na temat swojej obecności w obsadzie „The Crown”. – To prawda, gram w piątym sezonie. Bardzo się cieszę!  – cytują jej wypowiedzi zagraniczne serwisy, takie jak „NewsBeezer”. Nie znamy jednak szczegółów, dotyczących roli aktorki – Antonowicz nie wolno zdradzać informacji o postaci, jaką gra, ani o scenariuszu. Wiadomo jednak, że do 25 lutego będzie pracowała na planie filmowym w Londynie. W wywiadzie powiedziała, że bycie częścią zespołu tworzącego „The Crown” jest dla niej niezwykłym przeżyciem zawodowym, a składa się na nie oglądanie z bliska pracy nad powstawaniem produkcji, przymierzanie kostiumów szytych na miarę, udział w próbach charakteryzacji, ale też dokładne poznawanie historii brytyjskiej rodziny królewskiej.

Do obsady dołączył również Michał Więcławski. 26-letni aktor, pochodzący z Łowicza jest na początku kariery, studiuje aktorstwo i muzykę na prestiżowej uczelni artystycznej London College of Music. Wcześniej ukończył studia licencjackie na Politechnice Warszawskiej na kierunku Technologia Chemiczna. Teraz mieszka w Londynie, a pracę nad serialem Netfliksa traktuje nie tylko jako doświadczenie zawodowe, ale też lekcję aktorstwa – może obserwować grę takich legend, jak Imelda Staunton (królowa Elżbieta) czy Jonathan Pryce (książę Filip).

Premiera najnowszego sezonu „The Crown” – z Elizabeth Debicki w roli księżnej Diany – planowana jest na listopad tego roku.

Weronika Kochel
Proszę czekać..
Zamknij