Znaleziono 0 artykułów
12.02.2021

„Pani Ka.” pierwszym interaktywnym serialem w Polsce

12.02.2021
(Fot. materiały prasowe)

19 lutego na Instagramie i Facebooku zobaczymy pierwszy odcinek interaktywnego serialu MJU production „Pani Ka.”. O dalszych losach tytułowej bohaterki przesądzą internauci, którzy będą współtworzyć fabułę.

Pani Ka. (Hanna Konarowska), nieco chaotyczna mama i partnerka, marzy o karierze w blasku fleszy. Życie dzieli między codzienne obowiązki, kolejne castingi, a obecność w mediach społecznościowych. W dążeniu do sukcesu wspiera ją przyjaciółka, programistka z Doliny Krzemowej, która zna wszelkie sztuczki scyfryzowanego świata. O sukcesach i porażkach bohaterki zadecydują widzowie. – Chcemy zaangażować odbiorców i wpleść ich pomysły w perypetie głównych postaci – mówi Katarzyna Urbańska, reżyserka serialu.

Dużą część czasu spędzamy w mediach społecznościowych. Tworzymy tam opowieści o naszej codzienności, lecz także o naszych marzeniach i zazwyczaj staramy się przedstawiać wszystko w wersji doskonałej. W serialu „Pani Ka.” chcemy pokazać, że warto walczyć o swoją odrębność, nie zakłamywać własnej osoby, nie filtrować rzeczywistości – tłumaczy scenarzystka Zofia Karaszewska.

W tytułową bohaterkę wciela się Hanna Konarowska znana jako sekretarka Marysia z „Lejdis” (2008) oraz Renata z „Pitbulla” (2005). Na ekranie zobaczymy plejadę gwiazd. W odcinku pilotażowym wystąpi Anna Czartoryska-Niemczycka („Facet (nie)potrzebny od zaraz”), Magdalena Górska („Balladyna”), Weronika Rosati („Zawsze warto”), Piotr Borowski („Handlarz cudów”), Tomasz Ciachorowski („Majka”) oraz Sebastian Cybulski („Jutro idziemy do kina”). W kolejnych częściach pojawią się m.in. Olga Frycz („Wszystko, co kocham”), Maria Konarowska („Kopciuszek”), Anita Sokołowska („Przyjaciółki”), czy Katarzyna Zielińska („Listy do M.”). Autentyczne historie aktorów związane z castingami stanowiły inspirację dla twórców serialu. Piotr Borowski wyliczył, że nie dostaje angażu w 90 proc. produkcji, do których ma zdjęcia próbne, a Anna Czartoryska-Niemczycka zdradziła, że gdy ubiegała się o rolę zakonnicy, dostała do zmierzenia za mały habit.

Pierwszy odcinek serialu już 19 lutego na IGTV (Instagramie) i Facebooku.

Pola Dąbrowska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. „Pani Ka.” pierwszym interaktywnym serialem w Polsce
Proszę czekać..
Zamknij