Znaleziono 0 artykułów
18.03.2019

Polskie perełki w Cannes

18.03.2019
Małgorzata Szumowska (Adam Nurkiewicz / Stringer)

W tym roku Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się po raz 72., ściągając na Lazurowe Wybrzeże najważniejszych twórców filmowych i najjaśniej świecące gwiazdy kina. I choć do 14 maja, daty otwarcia festiwalu, mamy jeszcze chwilę, media już zaczęły spekulować na temat najważniejszych filmów tego roku. Wśród faworytów pojawiają się polskie produkcje, o których do tej pory szeptało się w branży.

„Corpus Christi” Jana Komasy opowiada o młodym przestępcy, który podając się za księdza, zmienia życie lokalnej społeczności. Drugi obraz to „All Inclusive” Małgorzaty Szumowskiej o grupie kobiet, która bierze udział w wycieczce do Maroka. Nie spodziewa się jednak, że wyjazd na zawsze odmieni ich życie. Pojawienie się reżyserki w Cannes jest dość niespodziewane, bo do tej pory pokazywała swoje filmy premierowo w Berlinie.

W przewidywaniach dziennikarzy wymienia się też Mariko Sagę, japońską reżyserkę mieszkającą w Polsce. Jej „Taste Of Pho” skupia się na relacji ojca i córki przedstawionej na tle losów wietnamskiej mniejszości w Warszawie.

Oficjalny program festiwalu zostanie ogłoszony dopiero w kwietniu.

Basia Czyżewska
Proszę czekać..
Zamknij