Znaleziono 0 artykułów
05.09.2019

Powstanie ekranizacja sequelu „Opowieści podręcznej”

05.09.2019
Kadr z serialu "Opowieść Podręcznej" (Fot. Materiały prasowe HBO)

Hulu pracuje nad serialową adaptacją „The Testaments”, nowej powieści Margaret Atwood, której akcja toczy się 15 lat po zakończeniu historii Offred.

Choć „The Testaments” trafią na półki księgarni dopiero za kilka dni, to już pojawiły się informacje, że platforma streamingowa Hulu pracuje nad ekranizacją nowej książki Margaret Atwood. Powieść jest kontynuacją „Opowieści podręcznej”. O samej fabule wiadomo niewiele: akcja sequelu dzieje się 15 lat po zakończeniu historii Offred, a narratorkami są trzy kobiety. Kanadyjska pisarka zapowiedziała również, że w powieści pojawi się wiele nowych postaci. 

Ekranizacja „Opowieści podręcznej” niemal natychmiast stała się światowym fenomenem. Była to pierwsza produkcja Hulu, którą nagrodzono statuetką Emmy. Historia dystopijnego świata rządzonego przez mężczyzn, w którym kobiety sprowadzone są do funkcji rozrodczej, zdobyła łącznie 11 nagród Emmy i trzy Złote Globy, w tym dla Elisabeth Moss za rolę Offred/June. Hulu potwierdziło już, że powstanie czwarty sezon serialu, jednak data premiery nie jest jeszcze znana. 

„The Testaments”, które już zdobyło nominację do tegorocznej nagrody Bookera, ukaże się 10 września. Polska premiera zaplanowana jest na początek przyszłego roku. Choć serialową adaptację powieści potwierdzono na razie na Hulu, to można przypuszczać, że w Polsce serial będzie dostępny na HBO GO.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij