Znaleziono 0 artykułów
13.10.2021

Powstanie piąta część filmu „Krzyk”

13.10.2021
Fot. materiały prasowe

Nożownik Ghostface powróci na ekrany. Do sieci właśnie trafił zwiastun piątej części kultowej serii „Krzyk”. W horrorze ponownie zobaczymy aktorów znanych z poprzednich filmów – Neve Campbell, Courtney Cox i Davida Arquette’a. Premiera już 14 stycznia 2022 roku.

W grudniu minie 25 lat od premiery „Krzyku” Wesa Cravena. Fabuła horroru rozgrywa się w małym miasteczku Woodsboro, gdzie dochodzi do serii brutalnych morderstw. Za zbrodniami stoi nożownik noszący białą maskę, która przypomina wyraz twarzy postaci z ekspresjonistycznego obrazu Edvarda Muncha „Krzyk”. Dzieło Cravena doczekało się czterech kontynuacji oraz parodii w kultowej serii komedii „Straszny film”.

W piątej części „Krzyku” ponownie przeniesiemy się do miasteczka Woodsboro, w którym grasuje zabójca inspirujący się zbrodniami sprzed 25 lat. W schwytaniu mordercy pomagać będą postaci znane z poprzednich części: Sidney Prescott (Neve Campbell), Gale Riley (Courtney Cox) oraz Dewey Riley (David Arquette). Wśród nowych członków obsady znaleźli się Jack Quaid, Melissa Barrera i Jenna Ortega.

Reżyserią horroru zajęli się twórcy „Zabawy w pochowanego”, Matthew Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett. Kevin Williamson, scenarzysta oryginalnych filmów, jest producentem wykonawczym nadchodzącej części, do której scenariusz napisali James Vanderbilt („Zodiak”) i Guy Busick („Zabawa w pochowanego”).

 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij