Znaleziono 0 artykułów
26.06.2021

Zobacz film „Książę i dybuk”

26.06.2021
James Mason, Sophia Loren i Michele Waszynski, Fot. materiały prasowe

Dokumentalna podróż śladami fascynującego polskiego filmowca – Michała Waszyńskiego, jednego z najważniejszych reżyserów w przedwojennej Warszawie i wpływowej postaci światowej kinematografii. Człowiek, który własne życie zamienił w filmowy scenariusz. Kim naprawdę był Mosze Waks? Cudownym dzieckiem kina, przebiegłym oszustem czy może człowiekiem, który nieustannie mylił filmową iluzję z rzeczywistością?

Syn biednego żydowskiego kowala z Wołynia zmarł w Hiszpanii jako książę Michele Waszynski, hollywoodzki producent i polski arystokrata na wygnaniu. Odpowiadał za realizację kilkudziesięciu kinowych produkcji, w tym wielu hitów z Sophią Loren i Claudią Cardinale. Jeden film stał się jednak jego prawdziwą obsesją – „Dybuk”, mistyczny dramat oparty na żydowskiej legendzie. Odkrywając po latach niebywałą i spektakularną karierę Waszyńskiego, wydawać się może, że osiągnął w życiu wszystko, czego pragnął. Jedna rzecz jednak do końca nie dawała mu spokoju – Waszyński przez lata szukał utraconej kopii filmu, w którym ukrył swoje największe tajemnice.

 

Film możecie obejrzeć w godzinach 18:00-24:00 pod linkiem po zalogowaniu się na platformę. Życzymy miłego seansu!

*„Książę i Dybuk” i „Truman Capote. Wysłuchane modlitwy” są dostępne na platformie vod.mdag.pl, gdzie przez cały rok można oglądać najlepsze filmy dokumentalne z festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity oraz art-house'owe fabuły z portfolio Against Gravity. Tegoroczna edycja festiwalu MDAG odbędzie się 3-12 września w kinach w siedmiu miastach oraz 16 września – 3 października online.

Pełen program Pride Weekendu z „Vogue Polska” jest dostępny pod linkiem.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij