Znaleziono 0 artykułów
01.12.2021

Rihanna została bohaterką narodową Barbadosu

01.12.2021
Rihanna (Fot, Getty Images)

Rihanna to nie tylko nagradzana piosenkarka, projektantka i bizneswoman, ale i bohaterka narodowa. Ten zaszczytny tytuł przyznał gwieździe 30 listopada Barbados, skąd pochodzi artystka. Państwo, powiązane unią personalną z Wielką Brytanią, wypowiedziało przysięgę wierności królowej Elżbiecie II i ogłosiło się republiką. Na uroczystość piosenkarka założyła zachwycającą kreację od Bottegi Venety.

Oficjalna ceremonia ogłoszenia kraju republiką odbyła się 30 listopada w Bridgetown, stolicy Barbadosu. Pierwszą prezydentką kraju została Sandra Mason, która wcześniej pełniła obowiązki gubernatorki generalnej. W trakcie uroczystości premierka wyspy Mia Mottley nadała Rihannie tytuł bohaterki narodowej. – W imieniu wdzięcznego i dumnego narodu przedstawiam Wam bohaterkę narodową Barbadosu Robyn Rihannę Fenty. Błyszcz dalej jak diament i przynoś zaszczyt swojemu narodowi swoją pracą i czynami – mówiła Mottley. To nie pierwszy raz, kiedy Barbados wyróżnia artystkę. W 2018 roku mianowano Rihannę ambasadorką wyspy.

(Fot. Getty Images)

Rihanna, która się urodziła i wychowała na Barbadosie, przyjęła tytuł ubrana w pomarańczową slip dress od Bottegi Venety z kolekcji Resort 2022. Stylizację uzupełniła sandałkami na obcasie w miedzianym kolorze. Włosy uczesała w cienkie warkoczyki, a urodę podkreśliła minimalistycznym makijażem.

Na uroczystości obecny był także książę Karol, który reprezentował królową Elżbietę II. – Przerażające lata niewolnictwa na zawsze splamiły brytyjską historię. Powstanie tej republiki to nowy początek. Kamień milowy na długiej drodze, którą przebyliście, i zbudowaliście z niezwykłym hartem ducha – przemawiał książę Karol.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij