Znaleziono 0 artykułów
08.08.2021

Romanse w stylu „Ostatniego listu od kochanka”

08.08.2021
Fot. materiały prasowe

Netfliksowa adaptacja powieści Jojo Moyes podbiła serca widzów na całym świecie. Wybieramy 10 tytułów, które podobnie jak „Ostatni list od kochanka” bawią, wzruszają i pozwalają odzyskać wiarę w miłość.

„Zanim się pojawiłeś”: Nowe życie

 

Choć „Ostatni list od kochanka” rozpoczął nowy rozdział w karierze Jojo Moyes, to wydana cztery lata później trylogia uczyniła z niej gwiazdę. Louisa (Emilia Clarke) zostaje zatrudniona jako opiekunka Willa (Sam Claflin). Młody bankier od czasu nieszczęśliwego wypadku porusza się na wózku. Czarujący mężczyzna stał się zgorzkniały. Z pomocą Lou na nowo odkrywa radość z życia.

„Spragnieni miłości”: Z innego świata

 

Wizualne arcydzieło Wong Kar Waia śledzi losy uchodźców z Szanghaju, którzy przybywają do Hongkongu z nadzieją na lepsze życie. Są wśród nich sekretarka Su Chan (Maggie Cheung) oraz redaktor gazety Chow Mo-Wan (Tony Leung). Osamotnieni sąsiedzi powoli zbliżają się do siebie. Nie jest to jednak typowy romans. Intymność Su i Chowa rozgrywa się w drobnych gestach, słowach i spojrzeniach, a nawet w świetle i kolorach. Na tle nijakich wnętrz i rozgadanych sąsiadów Su i Chow są zawsze eleganccy i milczący, jak gdyby z innego świata.

„Przed wschodem słońca”: Początek miłości

 

W pociągu do Wiednia młody Amerykanin Jesse (Ethan Hawke) poznaje Francuzkę Celine (Julie Delpy). Rozmowa toczy się tak wartko, że postanawiają wysiąść razem w austriackiej stolicy. Pochłonięci rozmową, przemierzają ulice Miasta Muzyki, coraz mocniej się w sobie zakochując. Gdy zbliża się czas rozstania, obiecują sobie spotkać się w tym samym miejscu za pół roku. Pierwsza część trylogii Richarda Linklatera to nie tylko piękna opowieść o bratnich duszach, lecz także filmowa podróż po wakacyjnym Wiedniu.

„Gwiazd naszych wina”: Silniejsza niż śmierć

 

Bestseller Johna Greena wzruszy nawet twardzieli. Hazel (Shailene Woodley) od lat choruje na raka. W codziennych obowiązkach pomagają jej nadopiekuńczy rodzice. W grupie wsparcia nastolatka poznaje Gusa (Ansel Elgort). Zauroczony chłopak postanawia spełnić największe marzenie Hazel – zorganizować dla niej spotkanie z autorem jej ulubionej powieści.

„Do szaleństwa”: Ponad podziałami

 

Anna (Felicity Jones) przylatuje do Los Angeles na wymianę studencką. Tam poznaje Jacoba (Anton Yelchin). Gdy wiza Anny wygasa, zakochani stają przed trudnym wyborem. W „Do szaleństwa” wystąpiła również Jennifer Lawrence, której po roli w „Do szpiku kości” wróżono hollywoodzką karierę.

„Zakochany bez pamięci”: Niezapomniane uczucie

 

Oscarowy film Michela Gondry’ego, na podstawie scenariusza Charliego Kaufmana, śledzi losy Joela (Jim Carrey) i Clementine (Kate Winslet), zakochanych w sobie outsiderów, których związek przeżywa kryzys. Po kolejnym rozstaniu oboje postanawiają wymazać z pamięci relację, korzystając z eksperymentalnej techniki psychiatry, dr. Mierzwiaka. Podczas zabiegu Joel przypominając sobie wspólne chwile, rozumie, dlaczego w ogóle zakochał się w dziewczynie.

„Hiroszima, moja miłość”: Wojenne rany

 

Francuska aktorka (Emmanuelle Riva) przylatuje do Hiroszimy na zdjęcia. Na chwilę przed wyjazdem poznaje japońskiego architekta (Eiji Okada). Romansując, wspominają czasy II wojny światowej – on stracił całą rodzinę po zrzuceniu na wyspę bomby atomowej, ona – ukochanego na froncie. Razem próbują zaleczyć niedawne rany.

„Skazani na siebie”: Małżeństwo w lockdownie

 

Komedia romantyczna, film sensacyjny o napadzie i pandemiczny komentarz społeczny w jednym. Małżeństwo Lindy (Anne Hathaway) i Paxtona (Chiwetel Ejiofor) wisi na włosku. Ich rozstanie zostaje odroczone w czasie, gdy pandemia zmusza ich do spędzenia wspólnie lockdownu. Nienawidzących się na pozór małżonków ponownie połączy wspólny cel – napad na Harrodsa. Komedia twórców „Pan i Pani Smith” była kręcona w czasie pandemii przy ograniczonym do minimum zespole.

„Tylko ty”: Burzliwy związek

 

Elena (Laia Costa) poznaje 10 lat młodszego Jake’a (Josh O'Connor) podczas sylwestrowej imprezy, próbując złapać tę samą taksówkę. Para nawiązuje płomienny romans. Po kilku tygodniach Jake wprowadza się do Eleny, a niedługo później zakochani zaczynają planować rodzinę. Zmysłowy debiut Szkota, Harry’ego Wootliffa, buzuje od targających bohaterami emocji.

„Masz wiadomość”: Zanim pojawił się Facebook

 

Po sukcesie „Bezsenności w Seattle” Meg Ryan i Tom Hanks spotkali się ponownie przed kamerą Nory Ephron. Małej księgarni dla dzieci grozi zamknięcie, gdy obok buduje się salon wydawniczy Joego Foksa. W tym samym czasie właścicielka nawiązuje korespondencję z nieznajomym. Gdy postanawiają się spotkać, okazuje się, że przyjaciel z internetu jest jej największym wrogiem…

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij