Znaleziono 0 artykułów
26.04.2024

Ruszamy z piątym sezonem podcastów „Vogue Polska”

26.04.2024

W piątym sezonie podcastów „Vogue Polska” usłyszymy aż 27 programów. Wśród nowości znalazły się audycje „Supermodelki” o polskich ikonach branży, „Czułe miejsca” o ciele i seksualności oraz „Love is on the air” o związkach. Już od 26 kwietnia powrócą też popularne formaty. 

– „Supermodelki” to seria wywiadów z polskimi modelkami, które osiągnęły w branży największe sukcesy. Jak wyglądała ich ścieżka? Czym jest dla nich sukces? Co je rozczarowało? – mówi dziennikarka Natalia Szymańczyk o swoim nowym podcaścieW pierwszych odcinkach programu o polskich top modelkach wystąpią Małgosia Bela i Marta Dyks, a wkrótce także Ania Jagodzińska i Kasia Struss.

Podcasty o miłości i seksie 

To nie koniec wiosennych nowości. Podcasterka, pisarka i redaktorka Vogue.pl Paulina Klepacz, która najchętniej pisze i rozmawia o relacjach, randkowaniu i samomiłości, na naszej platformie prowadzi podcast „Czułe miejsca”. W studiu spotka się z ekspertami od ciała i seksualności, seksuolożkami Agatą Stolą i Izą Jąderek, Grupą Performatywną Chłopaki czy psycholożką i autorką podcastu „O zmierzchu” Martą Niedźwiecka. – W pierwszym sezonie chciałabym się skupić na tym, jak nakreślić swoją erotyczną mapę ciała i komunikować swoje pragnienia. Co zrobić, by spojrzeć na ciało jak na źródło przyjemności, a nie tylko wymagać od niego, by wpisywało się w kanony, co z gruntu bywa skazane na porażkę  tłumaczy zamysł Paulina Klepacz.

O relacjach z parami rozmawia w nowym podcaście „Love is on the air” reporterka i autorka książek Olga Święcicka. –Bohaterami podcastu będą pary z małym stażem albo z bagażem doświadczeń. Razem będziemy wspominać pierwsze pocałunki, pierwsze wyznania, pierwsze randki, ale też kłótnie, rozczarowania i punkty zwrotne. Wśród par znajdą się takie, dla których szczytem intymności było „pożenienie” ich kalendarzy w Google’, ale też małżeństwa, które zaczęły się od niezobowiązującego seksu, albo związki, które potrzebowały lat, by w końcu zaistnieć. Będzie ckliwie i filmowo, bo wiadomo, że życie pisze najlepsze scenariusze – tłumaczy prowadząca.

Programy wyjątkowych kobiet i o wyjątkowych kobietach 

Dziennikarka i historyczka sztuki Anna Sańczuk, znana z rozmów z twórczymi kobietami z programu „Jak ona to robi”, proponuje w tym sezonie także nowy podcast, tym razem prowadzony w duecie z filozofką dr Katarzyną Kasią (znaną także jako dziennikarka Radia Nowy Świat czy „Szkła kontaktowego” w TVN). –Program „Filozofia jest dla dziewczyn” pokaże, że filozofia jest dla każdego, bo ma wiele do powiedzenia o nas i o naszych problemach – mówi Anna Sańczuk. Prowadzące rozmawiają o młodości i o starości, o modzie i o sztuce, o relacjach. 

Podcast „Jak ona to robi” nie znika z platformy. W piątym sezonie Anna Sańczuk rozmawia z aktorką Agnieszką Przepiórską, słowacką scenografką i dziewiarką Ludmiłą Bubanovą czy z Teresą Starzec, barwną artystką i „matką artystów”, którzy od ponad trzech dekad kształcą się w jej warszawskim Atelier Foksal.

Audycje o literaturze, ideach i artystach 

Z podcastem powraca Maria Fredro-Smoleńska, redaktorka „Voguea” i szefowa wydawnictwa Osnova. – W podcaście rozmawiam z osobami piszącymi powieści, reportaże i wiersze, ale i przekładającymi książki na polski, z tymi, którzy projektują okładki, z wydawczyniami i wydawcami – mówi autorka o programie „Słowo za słowo”.

W nowych odcinkach pojawią się Urszula Honek, poetka i pisarka nominowana do Nagrody Bookera za „Białe noce”, nagradzany „pisarz architektury” Grzegorz Piątek w związku ze wznowieniem biografii przedwojennego prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego czy Beata Chomątowska z książką o Rabce i jej uzdrowiskowej legendzie („Miasto dzieci świata”). O literaturze faktu rozmawia po raz kolejny redaktorka kreatywna Vogue.pl Basia Czyżewska. Do audycji „Temat Rzeka” zaprosiła Bartka Kieżuna („Neapol łakomym okiem”) czy Marcina Wichę z jego „Gościnnymi występami”.

Z kolei pisarz i publicysta Wojciech Engelking w „Czasie odzyskanym” przygląda się przemianom społecznym. O głodzie życia rozmawia z reżyserem i malarzem Jerzym Skolimowskim, o wizerunku z reporterem Mariuszem Szczygłem, a o zdradzie z Jarosławem Kuiszem i Tomaszem Terlikowskim.

Natomiast w podcaście „O milimetr do przodu” nagradzana reporterka społeczna Justyna Kopińska gościć będzie Krystynę Jandę, Małgorzatę Szumowską i Kasię Smutniak. Zaś „Inną stronę świata” znów pokaże szefowa działu kultury „Vogue’a” Anda Rottenberg. Jej gośćmi są reprezentaci innych kultur, mniejszości czy środowisk. W tym sezonie m.in. polsko-słowacki scenograf i designer Boris Kudlićka, baryton operowy Tomasz Konieczny czy bizneswoman i mecenaska sztuki Grażyna Kulczyk.

Powracają podcasty o designie, filmie i muzyce 

Na antenę powrócą lubiane przez słuchaczy audycje kulturalne. Hanna Rydlewska, dyrektorka wydawnicza „Vogue Polska”, odpowiedzialna za „Vogue Polska Living”, ponownie zaprosi słuchaczy do świata designu. Powracają również „Galaktyki” Anny Tatarskiej. – Tak jak w pierwszym sezonie w studiu pojawią się ciekawe i różnorodne głosy: Karolina Bruchnicka, Andrzej Seweryn, Mateusz Damięcki – mówi dziennikarka, która rozmawia z gwiazdami o życiu na planie i poza nim. 

Redaktorka Vogue.pl Anna Konieczyńska znów zanuci słuchaczom „Piosenki, które znamy”. Do podcastu zaprasza gości ze świata muzyki. W drugim sezonie rozmawia z duetem Karaś/Rogucki, Margaret, Natalią Nykiel i Sarsą o przemianach, które dokonują się w studiu nagraniowym, na scenie i na co dzień. 

Do Paryża – w podroż przez epoki, style i miejsca – po raz drugi wybierzemy się w towarzystwie Kary Becker. W kolejnej odsłonie „Kronik paryskich” pojawią się historie z XVIII-wiecznego Wersalu Marii Antoniny i z Montparnasse lat 20. i 30. XX wieku. Autorka opowie o Romy Schneider i Françoise Hardy, Nowej Fali i New Looku. 

Męska moda i męskie światy

Trzeci sezon podcastu o stylu „Sektor M” autorstwa stylisty i dziennikarza modowego Marcina Brylskiego pojawi się w nieco odświeżonej formie. W każdym odcinku spotka się dwójka gości. – Opowiemy o płynności płci w modzie, o feminizacji szafy męskiej, o barierach i uprzedzeniach Polaków w kontekście mody – mówi Brylski.

W studiu pojawią się dziennikarze Marcin Różyc i Michał Zaczyński, artyści Jann i Ralph Kamiński, Polacy prowadzący marki zagranicą: Krysvinczi (Berlin) i R.Swiader (NY). Serię rozpoczną naukowcy: prof. Tomasz Sobierajski (socjolog) i dr Robert Kowalczyk (psycholog i seksuolog).

Ten ostatni znany jest zresztą z podcastu „Męskie światy”, którego czwartą osłonę poprowadzi w tym sezonie. Robert Kowalczyk rozmawia o różnych wizjach współczesnej męskości, psychice i seksualności mężczyzn. Wśród gości pojawią się w tym sezonie choćby ksiądz Kazimierz Sowa, działacz społeczny i aktywista miejski Jan Tomasz Mencwel czy psychiatra dr Andrzej Silczuk.

Wśród podcastów „Vogue Polska” nie mogło zabraknąć programów o modzie i beauty

W piątym sezonie kontynuujemy formaty takie jak „Między Vogiem, a prawdą” Kamili Wagner, redaktorki działu mody, czy „Wehikuł Harel”. Blogerka w tym sezonie najpierw rozpracowuje 2018 rok. Wśród podcastów ponownie pojawi się program Agnieszki Zygmunt, „Beauty Roast & Toast”. O składnikach kosmetyków w „Dobrym składzie” rozmawia z ekspertami Maria Sarah Kowalczyk, dziennikarka beauty i autorka bloga „No Stress Beauty”. W jej studio zagoszczą Karolina Szaciłło, Katarzyna Sokołowska, Danuta Nowicka.

Nie zapominamy także o programach o biznesie i aktywizmie 

W tym sezonie nie zabraknie też znanego już podcastu „Branża”, w którym Szymon Machnikowski, dyrektor marketingu i PR „Vogue Polska”, przedstawia liderów i liderki branży lifestyle’owej. Podobnym tropem podążają twórczynie podcastu „Moja Droga”, Dagmara Brzezińska i Barbara Mierzwińska. Już po raz czwarty zaproszą gości, którzy dzielą się ekspercką wiedzą – analityczkę trendów Natalię Hatalską, dietetyczkę kliniczną Martę Jachym-Raczyńską i trenera Pawła Raczyńskiego.

W podcastach „Jestem i Będę” (historie choroby i zdrowienia) i „Osobiste rozmowy holistyczne” Oriny Krajewskiej, aktorki i założycielki Fundacji Małgosi Braunek Bądź powrócą rozmowy o zdrowiu fizycznym i psychicznym. W pierwszym anglojęzycznym odcinku „ORH” pojawi się Dave Berger. Także dziennikarka Anna Jurgaś w swoim programie „About Time!” zgłębia tajniki zrównoważonego życia. W pierwszym odcinku pojawi się Joanna Bensz, założycielka i prezeska Longevity Center, w którym zajmuje się tematem starzenia.

Do działania zachęca Zuzanna Krzątała w nowym sezonie aktywistycznego podcastu „Call to action!”. – Rozmawiam o sprawiedliwości i odpowiedzialności społecznej, na styku aktywizmu, ekologii, kultury i sztuki. Zależy mi, by inspirował do działania na rzecz zmiany świadomości – mówi autorka. Tym razem zaprosiła młode kuratorki najnowszych wystaw w Zachęcie, Michalinę Sablik i Aleksandrę Skowrońską, Aleksandrę Nowak czy Wawrzyńca Smoczyńskiego z Fundacji Nowej Wspólnoty.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij