Znaleziono 0 artykułów
03.03.2023

Finlandia chce pomóc Polkom w dostępie do darmowej aborcji

03.03.2023
Fot. Getty Images

Przedstawiciele Lewicy skontaktowali się z rządem Finlandii w sprawie darmowej aborcji dla obywatelek naszego kraju. „Gabinet premierki Sanny Marin chce pomóc Polkom w dostępie do ich podstawowych praw”, napisał europoseł Rober Biedroń na Facebooku.

Polskie prawo aborcyjne należy do najbardziej restrykcyjnych w Europie. Legalną aborcję można wykonać tylko, jeśli do zapłodnienia doszło w wyniku gwałtu oraz gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety.

Na szczęście inne kraje europejskie solidaryzują się z Polkami. Rząd Belgi zdecydował się na dofinansowanie aborcji dla osób z Polski. Możliwe, że Finlandia wdroży podobne procedury. W czwartek, 2 marca, na spotkanie z premierką kraju, Sanną Marin, udali się przedstawiciele Lewicy – Robert Biedroń, Krzysztof Śmiszek, Beata Maciejewska, Wanda Nowicka i Katarzyna Kretkowska.

„Mamy porozumienie w sprawie darmowej aborcji dla Polek w Finlandii. Gabinet premierki Sanny Marin chce pomóc Polkom w dostępie do ich podstawowych praw. Finlandia chce pomóc Polkom. Teraz nasze partie, Lewica i Socjaldemokratyczna Partia Finlandii (Social Democratic Party of Finland), rozpoczynają rozmowy o szczegółach technicznych. W nowej kadencji fińskiego rządu, jeśli gabinet Sanny Marin się utrzyma, czego jej z całego serca życzę, dojdzie do finalizacji sprawy”, napisał Robert Biedroń na Facebooku.

Aleksandra Kupras
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Finlandia chce pomóc Polkom w dostępie do darmowej aborcji
Proszę czekać..
Zamknij