Znaleziono 0 artykułów
18.10.2022

Szerokie pole widzenia

18.10.2022
lek. med. Bartosz Pawlikowski / (Fot. Materiały prasowe)

Czym jest ptoza i jak radzić sobie z nią nowoczesnymi i nieinwazyjnymi metodami? Pytamy specjalistę dermatologii i laseroterapii, lekarza Bartosza Pawlikowskiego.

Ptoza to medyczne określenie wczesnego stadium opadającej powieki, która za sprawą grawitacji pogłębia się z wiekiem. Choć dotyczy wszystkich, nie każdy będzie doświadczał jej skutków z tym samym nasileniem. U niektórych opadająca powieka staje się w pewnym momencie tak widoczna, że względy czysto estetyczne przestają mieć znaczenie – gra toczy się wtedy o codzienne funkcjonowanie. Gdy fałd skóry zaczyna przysłaniać oko, zmniejsza się pole widzenia.

Do tej pory w takiej sytuacji możliwy był do przeprowadzenia zabieg chirurgiczny usuwający nadmiar skóry w problematycznym miejscu, jednak ze względu na dłuższy proces rekonwalescencji nie każdy chciał się na niego decydować. Dziś, dzięki przełomowi w medycynie estetycznej, ptoza możliwa jest do zniwelowania bez użycia skalpela za pomocą laserowego liftingu górnych powiek SEMIBlefaro.

(Fot. Materiały prasowe)

– Zabieg wykorzystuje najnowszy typ lasera CO2 (Laser LUMENIS, technologia ACUPulse) i polega na dwupoziomowym opracowaniu wiotczejącej skóry górnych powiek. To de facto przełomowa, zaraz po picosekundowej, metoda opracowania obszaru powiek laserem. Po raz pierwszy mamy bowiem do czynienia z sytuacją, w której jednoczesne „podgrzanie” skóry na powierzchni koreluje z kontrolowanym uszkodzeniem termicznym wygenerowanym w głębokich jej partiach i do tego w tym samym impulsie. Zabieg sprawdzi się u osób z ptozą (czyt. opadaniem powieki) II stopnia. To taka sytuacja, w której skóra powieki jest pomarszczona, fałd skóry przekracza 1 mm, ale jeszcze nie opiera się na rzęsach – wyjaśnia Bartosz Pawlikowski, jeden z pierwszych lekarzy stosujących tę metodę w Polsce.

Procedura gabinetowa trwa około godziny, a sam zabieg 15 minut. Powieki regenerują się następnie przez mniej więcej siedem dni, jednak przez kolejny miesiąc należy unikać słońca. Późna jesień będzie więc idealnym momentem na taki zabieg. Koszt SEMIBlefaro w Klinice Pawlikowski to 2000 zł.

 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij