Znaleziono 0 artykułów
18.08.2021

Zwiastun serialu Spike’a Lee o 11 września i Nowym Jorku

18.08.2021
Spike Lee (Fot. materiały prasowe)

Nowy Jork, betonowa dżungla, w której rodzą się sny. Tu nie ma rzeczy, jakiej nie mógłbyś dokonać” – śpiewała w utworze „Empire State Of Mind” Alicia Keys. Miasto-legendę, tygiel wielu kultur i żywą kronikę ostatnich lat oczami ich mieszkańców przedstawi reżyser Spike Lee w nadchodzącym serialu dokumentalnym stworzonym na zamówienie platformy HBO GO. Premiera „Nowy Jork, epicentra, 11 września -> 2021 ½” już 23 sierpnia.

Podczas przygotowań „Nowy Jork, epicentra, 11 września -> 2021 ½”, reżyser i producent Spike Lee przeprowadził ponad 200 wywiadów z mieszkańcami miasta z najróżniejszych środowisk – od ratowników medycznych i polityków po dziennikarzy i członków rodziny, którzy przed kamerą podzielili się wspomnieniami z ostatnich lat. W efekcie powstał czteroodcinkowy portret miasta XXI wieku prezentujący przełomowe wydarzenia w historii metropolii, które ukształtowały jej obecny krajobraz.

(Fot. materiały prasowe)

Na początku Lee przedstawia sceny nakręcone niedawno, podczas trwającej pandemii i protestów Black Lives Matters. Rozmawia z działaczami i fotoreporterami, którzy byli świadkami brutalnego tłumienia wystąpień przez policję. Przenosząc kamerę do Waszyngtonu, podsumowuje miniony rok politycznych zmian. Tam też dokumentuje styczniowy szturm na Kapitol i obrazami zapisanymi na archiwalnych nagraniach, przypomina nam tragiczny w skutkach atak z 11 września 2001 roku.

Za produkcję serialu odpowiada spółka 40 Acres and a Mule. Obowiązki współproducentów pełni Jason Sokoloff, a producentką materiałów archiwalnych mianowano Judy Aley. Z ramienia HBO: Nancy Abraham, Lisa Heller oraz Sara Rodriguez, jako starsza producentka.

Premiera „Nowy Jork, epicentra, 11 września -> 2021 ½” zapowiedziana jest na 23 sierpnia w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwsza część produkcji. Premiery kolejnych odbywać się będą co tydzień, w poniedziałki.

 

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij