Znaleziono 0 artykułów
20.03.2024

Shakira poświęciła karierę dla Gerarda Piquégo

20.03.2024
(Fot. Getty Images)

22 marca ukaże się najnowszy, dwunasty już album studyjny Shakiry. Na „Las Mujeres Ya No Lloran” („Women No Longer Cry”) fani artystki musieli czekać ponad siedem lat. – Przez długi czas odkładałam karierę na drugi plan. Chciałam być obok Gerarda [Piquégo, byłego partnera – przyp. red.], dać mu przestrzeń do realizowania się w sporcie – mówi dziś w wywiadzie dla „Timesa” gwiazda. Przyznaje, że w imię miłości musiała wiele poświęcić.

Kiedy się poznali w 2010 roku, podczas kręcenia teledysku do piosenki Shakiry „Waka Waka”, oficjalnego hymnu mistrzostw świata w RPA, oboje byli na szczycie. Ona miała na koncie dwie statuetki Grammy, tytuł najlepiej zarabiającej kolumbijskiej artystki wszech czasów, a także drugiej, po Glorii Estefan, najpopularniejszej latynoskiej piosenkarki. On odnosił sukcesy w reprezentacji Hiszpanii. Jako para na czerwonym dywanie zadebiutowali dwa lata później, choć mówi się, że już wtedy byli ze sobą przynajmniej kilka miesięcy. W 2013 roku doczekali się syna – Milana, a w 2015 roku na świat przyszedł Sasha.

Historia związku, życie prywatne z dala od blasku fleszy oraz głośne rozstanie

Shakira i Gerard Piqué żyli z dala od blasku fleszy, aż w czerwcu 2022 roku we wspólnym oświadczeniu ogłosili separację, której towarzyszyło publiczne pranie brudów. I choć za główną przyczynę rozstania gwiazdorskiego duetu podaje się romans piłkarza, Shakira przekonuje, że kryzys w związku pojawił się znacznie wcześniej.

Kolumbijska piosenkarka Shakira potwierdza rozstanie z partnerem i mówi o straconych szansach

Najpierw, by umożliwić Gerardowi kontynuowanie kariery w klubie FC Barcelona i móc wspierać go w codziennych wyzwaniach, artystka przeprowadziła się do Hiszpanii. Później, gdy pojawiły się dzieci, zaszyła się w domu. – Jedno z nas musiało podjąć ten wysiłek i ja to zrobiłam. Zsunęłam swoją karierę na drugi tor – mówiła kilka miesięcy temu w rozmowie z magazynem „Billboard”. – Moim priorytetem były dom, rodzina. Wierzyłam w „i póki śmierć nas nie rozłączy”. Wierzyłam w to marzenie. Moi rodzice są razem od 50 lat i kochają się miłością wyjątkową, niepowtarzalną. Właśnie tego chciałam dla siebie oraz dzieci, ale tak się nie stało – tłumaczyła. W najnowszym wywiadzie gwiazda gorzko przyznaje: – W imię miłości musiałam wiele poświęcić.

Shakira i Gerard Pique w 2013 roku (Fot. Getty Images)

Po rozstaniu z piłkarzem Barcelony, Gerardem Piqué, Shakira ma w planach nowy album muzyczny

Obecnie Shakira z Miami, do którego wraz z synami wróciła na początku 2023 roku, dopina ostatnie detale przed marcową premierą albumu o symbolicznym tytule „Las Mujeres Ya No Lloran" („Women No Longer Cry)”. – [Odkąd znów mieszkam w Stanach – przyp. red.] mogę wydawać muzykę szybciej, chociaż czasami nachodzą mnie myśli, że bycie samotną mamą i życie gwiazdy popu nie idą w parze – zdradziła w rozmowie z „Billboard”. – A chcę być obecną mamą: odprowadzać dzieci do szkoły, jeść z nimi śniadania, zabawiać.

Po piosence zemsty powstaje album poświęcony niespełnionej miłości

Płyta przeplatająca rytmiczne dźwięki pop, rapu z onirycznym charakterem ballady, była dla Shakiry formą terapii. – Tak wiele kawałków mojego życia się rozpadło. Wiele pracy kosztowało mnie odbudowanie wszystkiego. W całym tym procesie najlepszym spoiwem okazała się dla mnie muzyka - podsumowuje na łamach magazynu „Times".

Pola Dąbrowska
  1. Ludzie
  2. Opinie
  3. Shakira poświęciła karierę dla Gerarda Piquégo
Proszę czekać..
Zamknij