Znaleziono 0 artykułów
04.10.2020

Sławne przyjaciółki

04.10.2020
Jennifer Aniston i Courteney Cox (fot. Getty Images)

W show-biznesie trudno o prawdziwą przyjaźń. Ale zdarzają się wieloletnie relacje między dwoma kobietami, które wzajemnie się inspirują, promują i wspierają. Oto najbardziej znane z hollywoodzkich przyjaciółek.

Penélope Cruz i Salma Hayek: Bratnie dusze

Salma Hayek i Penelope Cruz (fot. Getty Images)

To jedna z moich najlepszych przyjaciółek. Mówimy na siebie huevos(z hiszpańskiego „jajka”). Kiedy pracowałyśmy razem, nie miałyśmy jeszcze dzieci, więc dużo więcej spałyśmy. To był nasz sposób na wytykanie sobie lenistwa – mówiła Cruz w rozmowie z magazynem „Allure” w 2014 r. Aktorki przyjaźnią się od ponad 20 lat. W 2006 r. napadały razem na banki w komedii Luca Bessona „SEXiPIStOLS”. Hayek dziękowała Cruz za wsparcie organizacji UNICEF po trzęsieniu ziemi w jej ojczystym Meksyku w 2017 r. „Dziękuję ci, moja bratnia duszo” – pisała na Instagramie.

Jennifer Aniston i Courteney Cox: Przyjaciółki z Nowego Jorku

Jennifer Aniston i Courteney Cox (fot. Getty Images)

Aktorki spotkały się na planie słynnych „Przyjaciół” w 1994 r. Ich przyjaźń przetrwała dłużej niż serial. Od ponad 25 lat towarzyszą sobie przy małżeństwach, narodzinach dzieci i rozwodach. W 2004 r. Aniston została matką chrzestną córki Cox, Coco. Cox z kolei wystąpiła jako druhna podczas ślubu Aniston z Justinem Theroux. – Niejednokrotnie spałam w jej gościnnej sypialni. Mogę śmiało powiedzieć, że była ze mną na dobre i na złe – opowiadała Aniston w rozmowie z magazynem „More” w 2014 r. W Cox najbardziej ceni lojalność, pasję i poczucie sprawiedliwości.

Nicole Kidman i Naomi Watts: Australijki w Hollywood

Nicole Kidman i Naomi Watts (fot.Getty Images)

Gwiazdy znają się od 37 lat z czasów liceum i pracy w teatrze w Sydney. Zaprzyjaźniły się dopiero w 1991 r., kiedy pracowały razem na planie zdjęciowym do filmu „Randka na przerwie”. – Przeszłyśmy razem przez wiele rzeczy. Nasza historia nas łączy. Mamy ogromny szacunek i miłość dla siebie nawzajem – zwierzyła się Watts w rozmowie z magazynem „People” w 2017 r. W dniu 52. urodzin Kidman Watts opublikowała wzruszający post na Instagramie. „Wszystkiego najlepszego dla mojej niezwykłej przyjaciółki, Nicole Kidman. Dorastanie z tobą i bycie blisko ciebie jest jednym z najbardziej wartościowych aspektów mojego życia” – napisała.

Beyoncé i Kelly Rowland: Jak siostry

Beyonce i Kelly Rowland (fot. Getty Images)

Wokalistki poznały się w wieku dziewięciu lat podczas przesłuchań do zespołu Girl’s Tyme (później Destiny’s Child). Z powodu problemów rodzinnych Kelly mieszkała przez pewien czas razem z rodziną Knowlesów. Wtedy zrodziła się pomiędzy dziewczynkami siostrzana relacja. – Razem dorastałyśmy w tej branży. Dzieliłyśmy wzloty i upadki. Jesteśmy teraz bliżej niż kiedykolwiek wcześniej. Mogę powiedzieć jej wszystko i nigdy mnie nie oceni. Jest prawdziwą przyjaciółką: autentyczną, wierną i godną zaufania – mówiła Rowland w rozmowie z magazynem „Marie Claire” w 2019 r.

Cameron Diaz i Drew Barrymore: Zgrana paczka 

Cameron Diaz i Drew Barrymoore (fot. Getty Images)

Jako nastolatki wpadły na siebie przypadkiem w kawiarni w Beverly Hills. Diaz pracowała wtedy jako modelka. – Ona miała 16 lat, a ja 14, kiedy się poznałyśmy. Zrobiłam jej kawę i okazało się, że mamy wspólnych znajomych – mówiła Barrymore w rozmowie z Katie Couric w 2013 r. Ich więź zacieśniła się na planie zdjęciowym do filmu „Aniołki Charliego” w 2000 r. – Jeśli szukasz najlepszej osoby do wspólnego gotowania i oglądania telewizji na kanapie, to zadzwoń do niej. Jeśli ktoś zachorował i potrzebuje pomocy, zadzwoń do niej. Jest najbardziej wierną, zabawną i kochaną przyjaciółką. Jesteśmy ze sobą niezwykle szczere i ciężko pracujemy nad naszą przyjaźnią – opowiadała Barrymore w rozmowie z magazynem „Good Housekeeping” w 2016 r.

Kate Hudson i Liv Tyler: Nastoletnia więź

Kate Hudson i Liv Tyler (fot. Getty Images)

Hudson i Tyler poznały się ponad 25 lat temu w liceum Crossroads School for Arts & Sciences w Los Angeles. Aktorki zaprzyjaźniły się w 2000 r. na planie zdjęciowym do filmu „Dr T i kobiety”. Od tamtej pory są nierozłączne. W 2004 r. Tyler została matką chrzestną pierwszego dziecka Hudson, Rydera Russella Robinsona. Ich rodziny są ze sobą blisko aż do dziś. W 2018 r. Hudson opublikowała zdjęcie z ojcem przyjaciółki, Stevenem Tylerem z zespołu Aerosmith, który obejmuje jej ciążowy brzuch. Choć aktorki nie widują się już tak często, jak za czasów nastoletnich, nadal regularnie się spotykają.

 

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij