Znaleziono 0 artykułów
08.05.2018
Artykuł z numeru 4 Artykuł z numeru 4

Sprawdźcie, co znajdziecie w czwartym numerze „Vogue Polska”

08.05.2018
Adwoa Abloh (Fot. Tim Walker)

Modelka i aktywistka, która nie boi się trudnych tematów. Fotograf, który fachu uczył się od samego Richarda Avedona. Adwoa Aboah i Tim Walker spotkali się w Londynie, na planie sesji okładkowej czerwcowego numeru „Vogue Polska”.

Karierę w branży mody zaczynała w 2009 roku, jednak dopiero kilka lat później usłyszał o niej świat. Wszystko za sprawą okładki włoskiego „Vogue’a”, której autorem był Tim Walker. Adwoa Aboah i fotograf znają się od lat. Jej matka, Camilla Lowther, jest agentką Tima, a jej ojciec zajmuje się wyszukiwaniem lokalizacji do sesji mody.

Modelka zmienia branżę mody. Głośno i odważnie mówi o swoim strachu, depresji i uzależnieniach. Pomaga innym kobietom w walce z podobnymi problemami. Założony przez nią Gurls Talk to grupa wsparcia online, spotkania i panele organizowane na całym świecie. Adwoa udowadnia, że nie ma jednego kanonu piękna i że rzeczywisty świat nie wygląda tak, jak kolorowe magazyny dla kobiet. Zachowuje przy tym fantastyczne poczucie humoru. Zapytana, kto powinien ją zagrać w filmie biograficznym, odpowiada: „Morgan Freeman”.

Adwoa Abloh (Fot. Tim Walker)

To nie koniec trudnych tematów, które poruszamy na łamach najnowszego numeru. Redaktor mody Ewelina Dziewiela udowadnia, że seks nie zawsze sprzedaje, przynajmniej modę, a projektanci coraz częściej chcą nas ubierać, a nie rozbierać. Z kolei profesor Monika Płatek i Anna Dziewit-Meller, w rubryce Dwugłos dyskutują o tym, dlaczego współczesne Polki muszą w różnych aspektach życia wyważać wciąż te same drzwi, co ich babki. Ich rozmowę moderuje Ola Wiechnik. 

W czwartym numerze magazynu nie brakuje również tekstów o sztuce. Piotr Zachara przybliża nam postać Antonio Lopeza. Z zawodu ilustrator, w drugiej połowie XX wieku dyktował definicję tego, co nowe w modzie. Bez niego świat nie poznałby Jessiki Lange, Jerry Hall czy Grace Jones. Szefowa działu Reportażu, Hanna Rydlewska, spotkała się natomiast z Pawłem Pawlikowskim. Reżyser opowiedział jej o swoim najnowszym filmie „Zimna wojna”, w którym historia bohaterów częściowo inspirowana jest historią jego rodziny. Film powalczy o Złotą Palmę na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Paweł Pawlikowski (Fot. Magda Wunsche & Aga Samsel)
Sesja "O naturze rzeczy" (Fot. Agata Pospieszyńska)

W dziale Kultury znajdziemy też najgorętsze festiwale muzyczne, których w Europie od maja do wrześnie odbędzie się ponad sto. Wystawy artystyczne, które warto zobaczyć, wśród nich m.in. Tarasiewicz we Wrocławiu i Giacometti w Paryżu, polecają szefowa działu kultury „Vogue Polska” Anda Rottenberg oraz Karol Sienkiewicz. O tym, że Andrzej Chyra wystawia „Carmen”w Operze Narodowej, pisze zaś Adam Suprynowicz. 

To tylko przedsmak tego, co dla was przygotowaliśmy. Przyglądamy się nowym talentom modowym z Monachium, Kijowa, Budapesztu, Bratysławy i Moskwy. Zaglądamy także do berlińskiego mieszkania Veroniki Hailbrunner, stylistki, która stała się gwiazdą mody ulicznej. Gdy redaktorki podczas tygodni mody biegały na pokazy w szpilkach, ona na przekór wszystkim zestawiała romantyczne sukienki z Conversami lub ulubionymi sneakersami.  

Veronika Heilbrunner (Fot. Gosia Turczyńska)

Z Moniką Walecką, jedną z ciekawszych postaci stołecznej sceny kulinarnej, która piecze najlepszy chleb w Warszawie, a fachu uczyła się w San Francisco, spotkała się Agata Michalak. Z kolei szefowa działu Urody, Katarzyna Straszewicz, pokazuje, jak trend na srebrnoszare włosy pomaga zaakceptować naturalną siwiznę. Odwiedzamy też kalifornijski dom projektantki kostiumów kąpielowych Marysi Dobrzańskiej-Reeves i wreszcie, razem z Andą Rottenberg, zwiedzamy Berlin, a w nim miejsca związane z przeszłością i sztuką współczesną. 

„Vogue Polska” w kioskach od 09.05

Katarzyna Pietrewicz
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Sprawdźcie, co znajdziecie w czwartym numerze „Vogue Polska”
Proszę czekać..
Zamknij